1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Jak zrealizować pragnienia

Jak zrealizować pragnienia

123rf.com
Myśli to energie, które są naładowane uczuciami dodatnio lub ujemnie. Odpowiednio nimi zarządzając, możemy sterować wibracjami, które kreują naszą rzeczywistość. Jak przyciągnąć to, czego chcesz?

Im bardziej twoje myśli i stany uczuciowe są pozytywne, tym bliżej jesteś swojego Wyższego Ja. Błogość, którą czujesz, świadczy o tym, że żyjesz w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteś. Zdolność do odczuwania spokoju wewnętrznego i radości niezależnie od tego, co dzieje się w twoim życiu, pokazuje że jesteś w stanie pozwolić, żeby rzeczywistość działała na twoją korzyść. Kreowanie jej nie polega na nerwowym pragnieniu, bo ono oznacza poczucie braku. Manifestacja marzeń ma miejsce, kiedy jesteśmy opanowani, bo wiemy, że wszystko, czego potrzebujemy, już jest. Wystarczy teraz pozwolić się temu objawić. Jak to zrobić? Spróbuj trzech poniższych kroków.

1. Zapytaj siebie, czego tak naprawdę chcesz

Zastanów się głęboko nad tym, bo może okazać się, że chcesz tego, czego wymagają od ciebie normy społeczne, rodzice oraz mąż. Albo chcesz czegoś, co zapewni ci poczucie bezpieczeństwa a nie poczucie spełnienia. Zobacz miejsce, w którym jesteś z lotu ptaka i pomyśl, gdzie chciałabyś być. Kim chciałabyś być? Jeśli nie jest tak, jak sobie marzysz, nie jesteś w zgodzie wibracyjnej z tym, czego dla siebie pragniesz. Wyobraź sobie życie, jakie chciałabyś wieść? Jak się z tym czujesz? Dyskomfortowo? Wydaje ci się, że jest to niemożliwe, że na to nie zasługujesz i tym podobne? W ten sposób tworzysz opór przed przyciągnięciem do siebie upragnionej wizji. Wyobraź sobie, jakbyś się czuła, gdyby to pragnienie zostało już spełnione. Postaraj się jak najczęściej czuć się właśnie w taki sposób.

2. Dokonaj niezbędnych zmian w swoich przekonaniach

Twoje przekonania to parametry, które determinują prawo przyciągania. Najczęściej nieuświadomione przekonania wpływają na nasze myśli oraz uczucia a te tworzą rzeczywistość. Najbardziej niekorzystnym dla nas przekonaniem jest myślenie, że teraźniejszy stan rzeczy jest czymś trwałym. Teraz nie mam pieniędzy na wakacje, więc i za dwa miesiące nie będę ich mieć. Samotnie spędzam ten weekend, więc w samotności się zestarzeję. Wiara w to, że jutro nic się nie zmieni, źle na nas wpływa i zamyka dopływ obfitości. Zamyka na dobre zmiany. Podobnie działają wszystkie inne negatywne przekonania, które mamy na swój temat. Jestem za stara, za zwyczajna, zbyt nieśmiała – tego typu zdania działają jak zaklęcia, które nie pozwalają na manifestację marzeń. Zidentyfikuj je i uznaj, że nie mają one znaczenia. Jeśli wyobrażając sobie swoje upragnione życie, będziesz się czuła doskonale, będzie to znak, że pozbyłaś się negatywnych przekonań.

3. Rozbudzaj w sobie entuzjazm

Dobrze, żebyś wiedziała, jakie wartości powodują, że chcesz tego właśnie czego chcesz. Wartości to najlepsza motywacja do działania. Jeśli coś jest dla ciebie cenne, potrafisz rozbudzić w sobie entuzjazm niemal każdego dnia. Masz w sobie siły, żeby pokonać przeszkody i dotrzeć do wymarzonego celu. Ważna jest intensywność uczuć, które popychają cię do przodu. Załóżmy, że chcesz zostać pisarką. W wyobraźni widzisz siebie w pokoju na poddaszu, jak piszesz powieści, widzisz okładki swoich przyszłych książek i czujesz się z tym wspaniale. Jeśli intensywnie tego pragniesz i już teraz możesz cieszyć się każdym dniem, który cię do tego zbliża, jesteś blisko celu. Wiesz, że każdy dzień spędzony w pracy etatowej i każda napisana strona twojej pierwszej książki, przybliża cię do spełnienia marzenia. Twoje dobre samopoczucie może sprawić, że zdarzenia potoczą się szybciej niż się spodziewasz. Bądź wdzięczna za każdy dzień, a nie będziesz przeszkadzać energii Wszechświata działać na twoją korzyść.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze