1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Ograniczające przekonania - uwolnij się od nich

123rf
Kiedy czujesz, że w twoim życiu nic się nie zmienia albo egzystencja cię nie cieszy, jest prawdopodobieństwo, że tkwisz w pułapce swoich ograniczających przekonań. Zmień je w czterech krokach.

Jeśli wciąż jesteś samotna, może nie wierzysz w prawdziwą miłość? Jeśli nie masz pieniędzy, to może wydaje ci się, że nie jesteś godna dobrobytu? Jeśli ciężko pracujesz, to może myślisz, że inaczej nie da rady? Jeśli nie jest ci z tym dobrze, czas zmienić przekonania. Rozpraw się z nimi w czterech krokach.

1. Zidentyfikuj swoje przekonania Pierwszą rzeczą, jaką potrzebujesz zrobić, to poczuć radykalną akceptację swoich przekonań i uczuć, które ze sobą niosą. Czujesz się niegodna bogactwa, miłości, życiowych przyjemności? I to jest OK.

2. Poczuj, co się kryje pod przekonaniami

Każde przekonanie, które nosimy w sobie, ma towarzysza w postaci nieprzyjemnej emocji. Często jest to poczucie wstydu, niska samoocena, lęk przed życiem. Uznaj je i daj przestrzeń, żeby je poczuć.

3. Odwołaj się do współczucia

Nie wystarczy uświadomić i poczuć swoje emocjonalne rany. Następny krok to odwołanie się do tej części siebie, która emanuje dobrocią, współczuciem i miłością. W dotarciu do tej cząstki pomaga medytacja.

4. Transformuj przekonania na piśmie Napisz, jakie miałaś szkodliwe przekonanie i jak je zmieniłaś na pozytywne. Byłaś niegodna bogactwa. Napisz - Otwieram się na przyjmowanie obfitości. Obserwuj, jakie uczucia towarzyszą pisaniu nowych przekonań. Może będziesz musiała wrócić do punktu drugiego. Jeśli tak, nie martw się – to normalny proces uwalniania stłumionych uczuć. Nie poddawaj się, a w końcu dotrzesz do nowego systemu wierzeń, który będzie dla ciebie łaskawszy, niż poprzedni.

Rusz z martwego punktu - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze