1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

7 pomysłów na słowo „kocham"

123rf
123rf
Ashley Davis Bush, psychoterapeuta specjalizujący się w terapii par, w swojej książce „75 Habits for a Happy Marriage” podpowiada, jakimi codziennymi gestami możemy wzmocnić swój związek.

1. Poranne pozdrowienie

Zaraz, gdy się obudzisz i zobaczysz swojego partnera, powitaj go jakimiś miłymi słowami. Na przykład: „Cieszę się, kiedy się obok ciebie budzę” albo „Jestem szczęśliwa, że jestem twoją żoną”.

2. Wyślij miłą wiadomość

Wykorzystaj nowoczesną technologię dla miłości. W ciągu dnia napisz partnerowi, że tęsknisz za nim i że nie możesz doczekać się, żeby zobaczyć go wieczorem.

3. Docenianie okazuj przytulaniem się

Zamiast koncentrować się na krytyce i wypominaniu partnerowi, że zapomniał kupić mleka i nie wyrzucił śmieci, doceń go za coś i przytul przez co najmniej 20 sekund.

4. Dotknij partnera podczas wspólnego jedzenia posiłku lub rozmowy

Dotknięcie ręki, ramienia czy nogi partnera, kiedy razem jecie czy rozmawiacie, to sygnał, że czujesz się z nim blisko. 5. Pochwała na koniec dnia

Kiedy kończy się wasz kolejny wspólny dzień, zastanów się za co jesteś wdzięczna partnerowi. Może za pyszną sałatkę, którą zrobił, uśmiech, rozmowę o twojej sytuacji w pracy? Powiedz mu o tym.

6. Wyraź dokładnie swoją potrzebę zamiast narzekać

Jeśli jesteś na przykład zła, że on długo przesiaduje przed komputerem, zamiast powiedzieć: „Ty zawsze jesteś przed komputerem”, powiedz: „Chciałbym, abyśmy więcej czasu spędzali razem”. W ten sposób nie obwinisz, tylko pokażesz, że kochasz.

7. Wspólne oddychanie

To praktyka wywodząca się z tantry. Połóżcie sobie ręce nawzajem na klatce piersiowej lub brzuchu i czujcie oddech partnera. Zsynchronizujcie swoje oddechy, patrząc sobie w oczy. Ćwiczenie to pogłębia intymną więź.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze