1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

Nie żyje Maciej Damięcki. Aktor miał 79 lat

17 listopada 2023 roku zmarł Maciej Damięcki. (Fot. Tomasz Urbanek/East News)
17 listopada 2023 roku zmarł Maciej Damięcki. (Fot. Tomasz Urbanek/East News)
Zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy Maciej Damięcki. O śmierci poinformowały jego dzieci, Mateusz i Matylda Damięccy, publikując w mediach społecznościowych poruszające wpisy.

Czarno-białe zdjęcie z uśmiechem, który zna niemal cała Polska, a pod nim krótki dopisek „Pa Tato” – tak o śmierci swojego ojca poinformował w mediach społecznościowych Mateusz Damięcki. Równie zwięźle, choć nad wyraz poruszająco, pożegnała aktora jego córka Matylda, która dodatkowo opublikowała rysunek z podobizną taty. Maciej Damięcki zmarł w wieku 79 lat. Szczegóły dotyczące jego śmierci nie są jeszcze znane.

Maciej Damięcki był aktorem filmowym i teatralnym. W 1966 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a potem przez wiele lat występował na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Wywodził się z aktorskiej rodziny. Był synem aktorów Ireny Górskiej-Damięckiej i Dobiesława Damięckiego, młodszym bratem Damiana Damięckiego, ojcem Mateusza Damięckiego i Matyldy Damięckiej oraz stryjem Grzegorza Damięckiego. Ostatnio mogliśmy go oglądać w roli woźnicy w nowej wersji filmu „Znachor”. Zasłynął między innymi z ról w: „Ludziach z pociągu”, „Bandzie”, „Ciele”, „Kolumbach”, „Rzeczpospolitej babskiej”, „Planie B”. Występował także w serialach: „Plebania”, „M jak miłość” i „Bodo”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze