Zastanawiałam się ostatnio nad tym, jakie zawody wyeliminuje AI, czy roboty opanują świat. W poszukiwaniu ulgi od zimowej melancholii poszłam na masaż. Jednego jestem pewna: zawsze będziemy potrzebować dotyku. Dłonie dobrego masażysty trafiają dokładnie w punkt bólu. Wróciłam też do kobido, ale w nieco zmienionej formie. Po masażu moje policzki są jędrne jak przed laty. Bez wypełniaczy.
Masaż to praktyka, która liczy sobie już ponad 4000 lat, a pierwsze zapisy o jego istnieniu pochodzą ze starożytnego Egiptu i Chin. Znany jest ze zdolności do łagodzenia stresu i rozluźniania mięśni. Inną ważną zaletą masażu jest to, że wspomaga krążenie i pobudza przepływ krwi i limfy, która usuwa toksyny z tkanek w naszym ciele.
Dobre krążenie nie tylko eliminuje niechciane złogi, ale także pomaga dostarczyć mięśniom składniki odżywcze. 60-minutowa sesja masażu może obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu, o 30 procent, jednocześnie zwiększając poziom serotoniny o mniej więcej taką samą wartość. Dotyk sprawia więc, że nie tylko mamy rozluźnione mięśnie, ale i czujemy się szczęśliwsi. Regularne masaże poprawiają też wygląd. Skóra staje się jędrniejsza, mięśnie lepiej napięte.
Zrobiłaś botoks? Po iniekcji tym bardziej powinno się przychodzić na masaże twarzy, jeśli bowiem mięsień nie kurczy się, to nie pomaga płynąć krwi i limfie, więc tkanka mięśniowa może zacząć zanikać.
Wywodzący się z japońskiej tradycji masaż kobido działa na głębsze warstwy skóry i mięśni. Często nazywany jest niechirurgicznym liftingiem. Kobido Up to autorska wersja masażu opracowana przez Witolda Pyrkosza, trenera, terapeutę i twórcę marki Pan Kobido. „To terapia twarzy, która poprawia kondycję skóry i pomaga eliminować złogi limfatyczne, napięcia w mięśniach oraz warstwie powięziowej. To wszystko daje efekt wygładzenia, łagodnego liftingu i odżywienia skóry. U wielu pacjentek poprawia się owal twarzy. To reakcja na uplastycznienie tkanek, przywrócenie mięśniom ich naturalnej długości oraz uruchomienie przepływu krwi i limfy. To też efekt prawidłowego oczyszczania oraz pobudzenia w skórze procesów regeneracyjnych (produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych). Mocny masaż twarzy i głowy może także poprawiać jakość snu i zmniejszać bóle migrenowe. A także pomóc w przypadku bruksizmu”, mówi Witold Pyrkosz.
W skład zabiegu Kobido Up wchodzi też masaż transbukalny, czyli od wewnątrz jamy ustnej. Pozwala on na głębszą ingerencją w tkankę mięśniowo-powięziową, rozluźnienie mięśni, a w efekcie wygładzenie zmarszczek i bruzd. Kobido Up powinno się robić regularnie, raz w miesiącu. Chciałabym wprowadzić taki plan w życie. (pankobido.pl)
Czytaj także: Osteopatia estetyczna – uwolnij twarz od napięć
Polecam też dwa zabiegi bazujące na kosmetykach polskich marek. Masaż całego ciała z użyciem świecy Alba1913 w spa Hoteli Puro oraz Rose Treatment Bogdao w warszawskim salonie Z Potrzeby Piękna.
Alba1913 tworzy kosmetyki, czerpiąc ze stuletniej rodzinnej tradycji aptecznej i zielarskiej. W ofercie ma m.in. świece do masażu, które topią się i zmieniają w pachnący olejek, który nawilża skórę już w temperaturze 38 stopni Celsjusza. Do wyboru są trzy wersje zapachowe – o kojącym zapachu pomarańczy i melisy, energetyzujący grejpfrut i zmysłowe ylang-ylang.
W połączeniu z wprawnymi dłońmi masażysty jest to czysta przyjemność. Rose Treatment Bogdao to z kolei zabieg na twarz – dla każdej skóry w każdym wieku. Jego sercem również jest masaż z użyciem naturalnego olejku My Velvet.
Marka Babor wprowadziła niedawno nową linię do ciała Soul & Body, która pielęgnuje skórę, a dzięki właściwościom aromaterapeutycznym (zapach został stworzony we współpracy z Lasse Eriksenem, profesjonalnym saunamistrzem i konsultantem do spraw odnowy biologicznej, pochodzącym z Norwegii) łagodzi stres. W gabinetach współpracujących z marką BABOR można też skorzystać z zabiegów opartych na tej linii. To rozbudowane terapie, w czasie których wykorzystuje się bezzapachowy piling z kwasami AHA 2% (kwas glikolowy i mlekowy), masaż szczotkami, drenaż limfatyczny i masaże relaksujące. Na koniec po aplikacji odżywczego balsamu ciało zawijane jest w kokon z prześcieradła, trochę tak jak zawija się niemowlęta, by czuły się bezpiecznie. Pełen relaks.
To holistyczna metoda masażu ciała za pomocą specjalnych, anatomicznie zaprojektowanych drewnianych narzędzi. Masaż ten ma pomóc osiągnąć zdrową, sprężystą sylwetkę i zmniejszyć napięcia. Zabieg zaczyna się manualnym drenażem, który pobudza pracę układu limfatycznego całego ciała. Potem terapeuta wykorzystuje po kolei poszczególne drewniane narzędzia, a na koniec robi relaksacyjny manualny masaż. Choć maderoterapia została opracowana z myślą o efektach estetycznych – poprawie wyglądu – to poprawia też ogólne funkcjonowanie ciała. Głęboka praca na tkankach daje poczucie zmniejszenia napięcia mięśniowego. Masaż pozwala uwolnić stres skumulowany w mięśniach, odprężyć się i wyciszyć. (afrodyta-spa.pl).