1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. „Warto pomagać swojemu szczęściu” – mówi Anja Rubik, bohaterka okładki grudniowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

„Warto pomagać swojemu szczęściu” – mówi Anja Rubik, bohaterka okładki grudniowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

Nie trzeba jej przedstawiać. Supermodelka, dziś także edukatorka – twórczyni SexedPL. Dlaczego ten temat jest dla niej tak ważny? „Praca nad własną seksualnością to temat rzeka, bo wpływa na całe nasze życie. Przede wszystkim na zrozumienie własnego ciała i emocji, czyli na samoakceptację. Kiedy znamy i rozumiemy siebie, podejmujemy w życiu zupełnie inne decyzje. Zabrzmi górnolotnie, ale praca nad własną seksualnością uczy nas tego, jak być człowiekiem” – mówi. Na naszej okładce Anja Rubik.

Boimy się. My, kobiety. Samotności. Zostania matkami. Potem – o dzieci. O to, czy będziemy wystarczająco dobrymi matkami. O pracę. Można długo wyliczać. A jednak badania mówią, że dziewczynki nie są wcale bardziej lękliwe od chłopców. Dlaczego tak się dzieje? I jak lęki opanować? O tym w Temacie Miesiąca.

„Kiedy zrobiłam »Dzieci Biesłanu«, wydawało mi się, że to mój najważniejszy film. Kiedy zrobiłam »Do ostatniej kropli«, poczułam to samo” – mówi Remkowi Grzeli w cyklu „Mam wpływ” Ewa Ewart. „Na pewno te dwa filmy były przełomem. Pomogły mi na nowo zdefiniować siebie. Nie widzę siebie jako wojującej aktywistki. Ale naświetlam sprawy, które dotyczą nas wszystkich”. Jej najnowszy film, „Bez retuszu” to opowieść o walce z chorobą nowotworową makijażystki i malarki Magdy Atkins.

„Fakt, moje życie uczuciowe było intensywne, ale niczego bym w nim nie zmieniła! Wszystko, co przeżyłam, traktuję jako bogactwo, które składa się na to, kim dzisiaj jestem. Wszyscy ludzie, z którymi byłam, których kochałam, z którymi przeżywałam wzloty i upadki, są częścią mnie” – zapewnia Anita Lipnicka. Rozmawiamy z nią w przededniu premiery nowego albumu.

W „Spotkaniach” także reżyser Wes Anderson, który – choć niechętnie opowiada o sobie – udzielił nam wywiadu podczas festiwalu w Wenecji. Katarzyna Puzyńska, pisarka, autorka sagi o Lipowie, która nie nie znika z czołówki list bestsellerów. Aktorka Aleksandra Adamska („Uczę się rozbrajać to, co we mnie. Staram się i z każdym dniem bycie kapitanem swojego statku coraz lepiej mi wychodzi” – mówi). Zofia Krawiec, autorka książki „Szepczące w ciemnościach” – o czarownicach i wiedźmach, także tych współczesnych. I Karolina Żebrowska, kostiumolożka, wielbicielka stylu vintage, kolejna bohaterka rubryki „Świat młodych”.

W dziale „Życie wewnętrzne” ważne tematy. Ostatnio głośno było o Pandora Gate, aferze, która wybuchła po filmie Sylwestra Wardęgi. Ujawnił on grooming. Czym jest grooming? Mówi o tym seksuolog Michał Sawicki.

Jak wychowuje Marielle Tourel, znana jako Rozwojowa Mama, autorka książki „Twoje dziecko – mądre, zdolne, szczęśliwe”?

Żyjemy w świecie przebodźcowanym. I sami sobie kolejnych bodźców dostarczamy. „Jedziemy na piku dopaminowym, cały czas coś się dzieje, głód na dopaminę się zwiększa. A to przekłada się na stan naszego mózgu” – mówi biolożka dr Asia Podgórska. Jak wyjść z tego błędnego koła?

Czasem, zmęczeni, marzymy o tym, żeby nie pracować. Ale nieustające wakacje nie dadzą nam tego, co da praca – poczucia sprawstwa, przydatności i godności – mówi w cyklu „Odporność psychoimmunologiczna” Wojciech Eichelberger.

W „Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny” temat dzieciństwa. Wczesne lata życia mają ogromne znaczenie. Ale czy musimy się nimi ciągle zajmować? Mówi o tym Marta Niedźwiecka.

Ponadto w grudniowym numerze „Zwierciadła”:

 • Fotoreportaż. Na planie najnowszego sezonu „Wszystkich stworzeń dużych i małych”.
 • Kuchnia. Gości pytamy: kawa czy herbata? Bo choć pijemy dużo kawy, herbatę też kochamy. Wojtek Woźniak, który razem z Mileną Rosiak prowadzi sklep TheTea.pl, podpowiada, jak jeszcze wykorzystać herbatę.
 • Kobieta we wnętrzu to Alicja Patanowska, garncarka, rzeźbiarka i specjalistka od sztuk wizualnych. Ona i jej partner Marcin Sawicki pokazują nam swoje mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. On postawił na designerskie meble, ona na sztukę.
 • Moda. Luźne prochowce, marynarki i proste bawełniane koszule – sezon jesień–zima 2023 według brytyjskiej projektantki Margaret Howell.
 • Uroda na co dzień. Okulary. Oprawki delikatne, wyraźne, kolorowe, przezroczyste. Jak dobrać do nich makijaż, by stworzyć harmonijną całość? Pokazujemy stylizacje, które stworzyliśmy z marką Babor.

Grudniowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło”: wydanie podstawowe w cenie 12,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: poradnikiem dla rodziców SexedPL; kosmetykiem Sylveco (zimowy peeling lub zimowe masło do ciała); kosmetykiem Bielenda (do wyboru: szampon, odżywka lub maska do włosów); dwoma balsamami do rąk Cosmepick; kosmetykiem Resibo (do wyboru: krem do rąk, żel myjący do twarzy, balsam do ciała, peeling do twarzy, krem lub serum); a także z książką (różne tytuły do wyboru).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze