1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. Siostry na zabój, czyli Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz, na okładce styczniowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

Siostry na zabój, czyli Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz, na okładce styczniowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

„Coś w tym musi być, że już drugi raz obsadzono nas w roli sióstr. Co konkretnie, o to trzeba by zapytać reżysera »Lęku«, ale obie śmiejemy się, że zgodnie z prawem serii, czekamy na trzecią taką propozycję” – mówią Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz, bohaterki okładki styczniowego „Zwierciadła”.

I dodają: „Nasze bohaterki są dla siebie lustrem. W zależności od tego, jak się człowiek do tego lustra ustawi, może zobaczyć zupełnie co innego. Czasem jedna się przegląda w drugiej, a czasem dostrzega jakieś pęknięcie, coś, czego nie chce widzieć czy nie chce tego zaakceptować”.

Ich praca jest jak nieustanny ostry dyżur. Bez weekendów, świąt, wakacji. W Temacie Miesiąca piszemy o ludziach, którzy oddają cały swój czas i energię zwierzętom. Ratują je w stworzonych przez siebie ośrodkach. Jak wygląda ich życie? A jaki jest nasz stosunek do zwierząt? Niektóre kochamy, inne traktujemy instrumentalnie i bezwzględnie – dlaczego tak się dzieje? O tym rozmawiamy z Joanną Hańderek, filozofką i etyczką.

Polska aktorka i rosyjski reżyser, dramaturg i producent od lat wspólnie kreują artystyczną przestrzeń wolności i poszukiwań. Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew, bohaterowie cyklu rozmów Ramka Grzeli „Mam wpływ”, po wybuchu wojny w Ukrainie stworzyli w Warszawie Teal House, miejsce, gdzie spotykają się ludzie z różnych krajów. „Dajemy im przestrzeń zaufania, szacunku wobec kultur, wobec odmienności, ale też poszukiwania tego, co wspólne”.

Poza tym w dziale „Spotkania” wywiady z: Kamilą Urzędowską, zjawiskową Jagną z nowej ekranizacji „Chłopów”; z rysowniczką komiksów, projektantką i concept artystką Aleksandrą Herzyk; z piosenkarką, autorką tekstów i kompozytorką Darią Zawiałow; z pisarzem Mikołajem Łozińskim.

Dać uwagę, akceptację, szacunek, czas. Pokazywać świat, uczyć wszystkiego, co sprzyja samodzielności i niezależności. I prezentować wzorzec samodzielnego mężczyzny, który nie czeka, aż go obsłużą, nie potrzebuje kobiety matki. Tak o roli ojca w życiu dziewczynki mówi psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

Seks z SexedPL: neuroróżnorodni, atypowi, neuroatypowi… Jak budują relacje? Czy rozumieją oczekiwania partnerów? Mówi o tym seksuolożka Patrycja Wonatowska.

Wyniki badania cyfrowych zachowań dorosłych Polaków pokazały, że aż dwie trzecie z nas uważa, że Internet i urządzenia ekranowe mają duży lub zbyt duży udział w naszym życiu. Edukatorka i badaczka Magdalena Bigaj wyjaśnia, czym jest higiena cyfrowa.

Medycyna – a w tym psychiatria i psychoterapia – stany, które kiedyś były traktowane jako część wydarzeń o charakterze wychowawczym czy osobowościowym – dziś zawłaszcza i określa jako kategorie medyczne. Jakie to rodzi ryzyko? Na przykład takie, że niedługo żałobę o wiele szybciej będziemy traktować jako stan wymagający leczenia psychiatrycznego. O zdrowiu w cyklu „W kręgu wartości” rozmawiamy z prof. Bogdanem De Barbaro.

Po co nam duchowość? „Niezależnie od tego, czy nazwiemy ją »self« czy »duszą«, jest taka część nas, która potrzebuje czegoś mniej doczesnego, niematerialnego” – mówi w „Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny” Marta Niedźwiecka.

 • W cyklu „Ikony popkultury” portret Yoko Ono.
 • W fotoreportażu Paryż z czasów Belle Epoque.
 • Słowa o muzyce – nowy felieton Anny Gacek. Na początek: piosenki o złamanym sercu.
 • Zdrowie: Co zrobić, żeby dobrze spać? I dlaczego warto się o to postarać?
 • Uroda: Siła rytuałów – dla ciała i dla duszy.
 • Moda: Wybiegi obsypane gwiezdnym pyłem – srebro jest trendy.
 • Kuchnia: Do wigilijnego stołu zaprasza Agnieszka Wilbrandt, szefowa kuchni restauracji Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.
 • Rodzina we wnętrzu: Wśród grójeckich sadów. Dom Oli i Tomka. Blisko natury.
 • Kupiliście już prezenty świąteczne? Jeśli nie, podpowiadamy. Wybór redaktorek działów moda, uroda, psychologia, ekologia i kultura. Zainspirujcie się!

Styczniowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło”: wydanie podstawowe w cenie 12,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: kalendarzykiem na 2024 rok w pięciu wzorach do wyboru, zestawem kosmetyków Soraya GLAM OILS (kremem nawilżającym na dzień i regenerującym kremem-maską na noc), z kosmetykiem Feedskin – serum (pod oczy lub na trądzik, lub na naczynka), z tuszem do rzęs Fabulash Long4Lashes, a także z kadzidłami z Nepalu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze