1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. „Jak to ogarnąć, żebym była szczęśliwa?” – zastanawia się Joanna Kulig, bohaterka okładki marcowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

„Jak to ogarnąć, żebym była szczęśliwa?” – zastanawia się Joanna Kulig, bohaterka okładki marcowego „Zwierciadła”. Nowy numer już w sprzedaży

„Wraz z nowym rokiem poczułam, że chcę być teraz z bliskimi. Udało mi się wyjechać na dwa dni z przyjaciółką, spotkać się z drugą i poumawiać się na noworoczne spotkania przy kawie. Zrozumiałam, że nie mam ochoty wkładać tyle energii w nowe znajomości, wolę pielęgnować to, co mam, inwestować w ważne dla mnie relacje” – mówi Joanna Kulig, bohaterka nowego „Zwierciadła”.

W gabinetach psychiatrów i psychoterapeutów przybywa dziewczyn z diagnozą: anoreksja. Co to za choroba? Jakie są jej przyczyny? Czy da się z niej wyjść? Zastanawiamy się nad tym w Temacie Miesiąca. „Czynnikiem wyzwalającym jest często Internet. W sieci i w mediach społecznościowych dostajemy kanony urody. Kobiety o perfekcyjnej – czyli szczupłej – sylwetce. Wzorzec do naśladowania. W tę pułapkę wpadają dojrzałe emocjonalnie kobiety, a co dopiero mówić o nastolatkach z nieukształtowanym jeszcze mózgiem i niedojrzałym układem emocjonalnym” – mówią psychoterapeutki.

W dziale spotkania: Sonia Kisza, autorka książki „Histeria sztuki”, która z obrazów tworzy niosące ważne treści memy, które na jej instagramowym koncie śledzi niemal 60 tysięcy osób; Zofia Zochniak, twórczyni firmy Ubrania Do Oddania; portret Kate Bush; Hana Umeda, pół Polka, pół Japonka, czerpiąca z tradycyjnego tańca gejsz, żeby opowiedzieć osobiste historie, także te bolesne. I aktor Maciej Musiał, który mówi: „Los sprzyja mi na maksa. Staram się o tym nie zapominać”.

Wspólnota Anonimowych Alkoholików w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia w Polsce. Na czym polega siła ich programu zdrowienia, czyli 12 kroków? Mówi o tym dr n. med. Bohdan Woronowicz, psychiatra, specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień. „AA jest zawsze. W każdym kraju znajdzie się jakiś mityng i zostanie się na nim przyjętym jak bliska osoba. To wspólnota ludzi, którzy są pozytywnie do siebie nastawieni, siła oparta na odwiecznych wartościach, takich jak troska o innych i wspólnota działania, a także na aktualizacji wartości nowoczesnych, jak otwartość i akceptacja”.

Porozmawiajmy o seksie razem z SexedPL. Tym razem o seksie oralnym. Ten za sprawą popkultury przeżywa dziś swój złoty czas, choć też budzi wiele – uzasadnionego bądź nie – oporu. Czym tak naprawdę może być dla kochanków, zastanawia się seksuolożka Agata Loewe-Kurilla.

W cyklu „Rodzice na nowe czasy” o roli pieniędzy w wychowaniu. Czy gwarantują sukces wychowawczy? „To szkodliwy mit” – twierdzi psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. „Bo to nie one są najbardziej potrzebne naszemu dziecku, a czas i uwaga. Poczuje się docenione, wartościowe, kochane jako takie – samo w sobie”.

„Jednym z najważniejszych pytań, jakie powinniśmy sobie stawiać, jest: »Na ile dostrzegam sprzężenie zwrotne między moim dobrem a dobrem wielu?«” – mówi prof. Bogdan de Barbaro. „A kolejnym: »Na ile dostrzegam powiązanie pomiędzy dawaniem i braniem?«. Bo dając, także biorę. Choćby poczucie, że jestem dobry. Gdyby taka formuła etyczna przyświecała ludziom, byłoby to z pewnością w interesie ogółu”.

Tematem rozmowy w cyklu „W kręgu wartości” jest dobro.

Adwokatka i aktywistka na rzecz dzieci, Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak rozmawia z Romkiem Grzelą w cyklu „Mam wpływ”. „Wchodzę w nową funkcję z zaangażowaniem, ekscytacją i radością. Będę wspierać wszystkie inicjatywy młodzieżowe, które nie krzywdzą drugiego człowieka. Czy to będą tęczowe piątki, czy oazowe wyjazdy dzieci katolickich, inicjatywy dzieci żydowskich czy muzułmańskich…”.

Po co nam wspólnoty? „Bo właśnie w relacjach międzyludzkich są nasz rozwój i nasza moc” – mówi psycholożka Marta Niedźwiecka w kolejnym odcinku „Niezbędnika nowoczesnej dziewczyny”.

 • Fotoreportaż. Foula, wyspa w Szkocji, w archipelagu Szetlandów, jest jak planeta zawieszona w kosmosie. Tu kręcony był film „Ultima Thule”. Opowiadają o nim (i nie tylko o nim) reżyser i scenarzysta Klaudiusz Chrostowski oraz grający główną rolę Jakub Gierszał.
 • Wnętrza i kuchnia. Nicole Soszyńska i jej rodzinny dom zaprojektowany na nowo.
 • Moda. Cętki. Dla jednych eleganckie i wyrafinowane, dla innych uosobienie wszystkiego, co efekciarskie i tandetne. W tym sezonie gorący wzór.
 • Uroda. Upiększyć się. Uwolnić od kompleksów. Ratować zdrowie. Motywacje są różne. Pewnie jest jedno: operacje plastyczne zmieniają życie.
 • Zdrowie. Nerw błędny. Za co odpowiada? Co robić, kiedy nie działa tak, jak powinien?

Marcowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” w sprzedaży od 1 lutego, wydanie podstawowe w cenie 12,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: kosmetykiem w prezencie (do wyboru różne kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy, a także szampony i odżywki do włosów); kosmetykiem Floslek (do wyboru: krem pod oczy, koncentrat, krem nawilżający lub przeciwzmarszczkowy); kosmetykiem Biolaven (do wyboru: krem na noc, krem po oczy, płyn micelarny, serum przeciwzmarszczkowe do twarzy, żel do mycia twarzy); książką (różne tytuły do wyboru).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze