1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło

Vicky Cristina Barcelona

Allen jakby odmłodniał. Jego nowy film, pełen słońca i humoru, ma zwartą kompozycję, żywe dialogi, postaci, którym się wierzy.

Reżyser z lekką ironią komentuje wakacyjne przygody dwóch amerykańskich przyjaciółek spędzających lato w Barcelonie. Vicky – poukładana, spragniona bezpiecznej stabilizacji, Cristina – poszukująca, otwarta na nowe doznania, obie opuszczają Barcelonę nieodmienione, trwając w swoich przekonaniach i oczekiwaniach wobec życia. Podobnie jak hiszpańska para – Juan Antonio i Maria Elena – nadal po wyjeździe Amerykanek będą się kochać i walczyć ze sobą do upadłego. Natura miłości jest niezbadana, każdy związek ukazuje jej inne oblicze. Pod pozorami lekkiej, beztroskiej formy Allen snuje opowieść o niespełnieniu: nie tylko uczuciowym, również artystycznym. Pławiąc się w humorze i ironii, widz słyszy szmer podskórnie płynącego w tym dziele nurtu melancholii.

Vicky Cristina Barcelona, Hiszpania/USA 2008, reż. Woody Allen, wyk. Javier Bardem, Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Penélope Cruz, dystr. Kino Świat

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze