1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Dobre Serce

Dobre Serce

Grubiański właściciel baru po piątym zawale i łagodny, życzliwy bezdomny chłopak po próbie smobójczej trafiają na wspólną salę szpitalną. Przypadają sobie do gustu.

Stary złośliwiec pozbawiony rodziny i przyjaciół postanawia przysposobić dobrodusznego Lucasa do roli swojego następcy: daje mu kąt nad barem, uczy, jak podawać drinki, parzyć kawę i krótko trzymać klientów. To ostatnie chłopakowi wychodzi najsłabiej. Ale z czasem praktyka pod okiem mistrza przynosi efekty. Jednak im dłużej mistrz obcuje z uczniem, im mocniej doskwiera mu serce, tym bardziej staje się refleksyjny i tolerancyjny. Chociaż w tym filmie może przeszkadzać zawyżony poziom przewidywalności, to islandzki reżyser i scenarzysta w jednej osobie ratuje sytuację, stosując niedopowiedzenia i oszczędność narracji. I co nie mniej ważne – wspierając się świetnym aktorstwem, które uwiarygodnia postaci głównych bohaterów.

The Good Heart, Usa/Francja/Niemcy/Dania/Islandia 2009, Reż. Dagur Kári, Wyk. Brian Cox, Paul Dano, Stephanie Szostak, Dystr. Gutek Film

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze