1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Moje Winnipeg

Moje Winnipeg

Tylko dla widzów, którzy od filmu oczekują doznań artystycznych. Guy Maddin, kanadyjski mistrz kina niezależnego, opowiada o rodzinnym mieście i własnej genezie, od której chce się bezskutecznie odciąć.

Bohater pragnie się wyrwać z rozwidlenia rzek, gdzie rozlokowało się Winnipeg, z matczynego łona, które go więzi od lat. Otulony snem jak śnieżnym krajobrazem rodzinnych stron przemierza zakamarki pamięci, wracając do scen z własnego dzieciństwa i wydarzeń związanych z historią miasta. Wyłaniają się przed nami: salon fryzjerski matki, w którym się wychowywał, hala sportowa, gdzie niegdyś odnosiła wielkie sukcesy drużyna hokejowa trenowana przez jego ojca, fantasmagoryczny obraz koni, które uciekając ze stadniny, zamarzły w rzece. Ucieczkowe wysiłki autora-bohatera spełzają na niczym. Pozostaje sobą, takim, jakim ukształtowały go miasto i rodzina. Pozostaje w Winnipeg.

My Winnipeg, Kanada 2007, Reż. Guy Maddin, Wyk. Darcy Fehr, Ann Savage, Amy Stewart, Louis Negin, Wesley Cade, Dystr. Gutek Film

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze