1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Moje Winnipeg

Moje Winnipeg

Tylko dla widzów, którzy od filmu oczekują doznań artystycznych. Guy Maddin, kanadyjski mistrz kina niezależnego, opowiada o rodzinnym mieście i własnej genezie, od której chce się bezskutecznie odciąć.

Bohater pragnie się wyrwać z rozwidlenia rzek, gdzie rozlokowało się Winnipeg, z matczynego łona, które go więzi od lat. Otulony snem jak śnieżnym krajobrazem rodzinnych stron przemierza zakamarki pamięci, wracając do scen z własnego dzieciństwa i wydarzeń związanych z historią miasta. Wyłaniają się przed nami: salon fryzjerski matki, w którym się wychowywał, hala sportowa, gdzie niegdyś odnosiła wielkie sukcesy drużyna hokejowa trenowana przez jego ojca, fantasmagoryczny obraz koni, które uciekając ze stadniny, zamarzły w rzece. Ucieczkowe wysiłki autora-bohatera spełzają na niczym. Pozostaje sobą, takim, jakim ukształtowały go miasto i rodzina. Pozostaje w Winnipeg.

My Winnipeg, Kanada 2007, Reż. Guy Maddin, Wyk. Darcy Fehr, Ann Savage, Amy Stewart, Louis Negin, Wesley Cade, Dystr. Gutek Film

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze