1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło

PS Kocham Cię

Rzadki to przypadek, by kino popularne, obliczone na masową widownię, zajmowało się śmiercią, a właściwie żałobą i bólem po utracie kochanego człowieka.

Film zaczyna się od małżeńskiej kłótni, żona wypomina mężowi, że nie potrafi im zapewnić życia na odpowiednim poziomie, a jednocześnie chciałby mieć dziecko. Wkrótce mąż umiera, a ona nie potrafi się z tym pogodzić, długo cierpi w samotności, nie odbiera telefonów, nie chodzi do pracy. W dniu urodzin otrzymuje list od zmarłego męża: daje mu się namówić na wyjście z domu z przyjaciółkami. W kolejnych listach otrzymuje dalsze instrukcje od Gerry'ego i podążając za nimi, powoli zaczyna przystosowywać się do życia bez niego. W łatwo przyswajalnej formie, grając na przemian dowcipem i wzruszeniem, „PS Kocham cię" opowiada o trudnym procesie przechodzenia przez żałobę, dojrzewaniu do innego życia, z którego nie są wykluczone śmierć i cierpienie.

P.S. I Love You, USA 2007, reż. Richard LaGravenese, wyst. Hilary Swank, Gerard Butler, Gina Gershon, dystr. Monolith Films

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze