1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Hallam Foe

Hallam Foe

Jeszcze jeden film w tym miesiącu o bolesnym wchodzeniu w dorosłe życie. Osiemnastolatek, który nie może się pogodzić z samobójczą śmiercią matki, izoluje się od otoczenia. Jego kontakty ze światem sprowadzają się do podglądania, głównie ojca i pięknej macochy.

Po wyprowadzeniu się do Londynu zakochuje się w starszej od siebie kobiecie przypominającej mu ukochaną matkę i zamieszkuje na dziko naprzeciwko, żeby mieć ją w zasięgu swojej lornetki (skojarzenia z „Krótkim filmem o miłości” nieuniknione). Fascynująco sfilmowany świat londyńskich dachów wizualnie dopełnia wewnętrzne niepokoje młodego bohatera (niezapomniany z „Billy’ego Elliota”, już o kilka lat starszy, ale nadal sugestywny i uroczy Jamie Bell). Film byłby świetny, gdyby nie kilka scenariuszowych niezręczności pod koniec, wynikających z potrzeby dopowiedzenia wprost tego, co już było wcześniej wyrażone środkami – jak przystało na sztukę filmową – o wiele bardziej subtelnymi.

Hallam Foe, Wlk. Brytania 2007, Reż. David Mackenzie, Wyk. Jamie Bell, Sophia Myles, Ciaran Hinds, Claire Forlani, Ewen Bremner, Dystr. Vivarto

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze