1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Małe Dzieci

Małe Dzieci

Na placyku zabaw, na pobliskim basenie, w domach i na ulicach rozlegają się radosne krzyki rozbrykanych dzieci. Ich rodzice, młode pary na dorobku, starają się zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki: mężowie pracują, żony zajmują się domem (w przypadku Brada jest odwrotnie – to on gra w rodzinie rolę niańki).

Niby sielanka, a nie widać szczęśliwych twarzy. Na ekranie rośnie trudne do określenia napięcie, życie niedostosowane do własnych potrzeb rodzi stres codziennego niespełnienia. Stąd już tylko krok od pragnienia ucieczki w choć trochę inny świat, ucieczki, która przybiera najbanalniejszą postać… romansu z sąsiadem/sąsiadką. U innych narastający stres przejawia się w groźniejszy sposób – jako agresja wobec pedofila z sąsiedztwa, który właśnie wyszedł z więzienia. Field to osobowość reżyserska dużego formatu. Jego ostre obserwacje pozbawione są złudzeń, ale nie empatii.

Little Children, USA 2006, reż. Todd Field, wyk. Kate Winslet, Jennifer Connelly, Patrick Wilson, Jackie Earle Haley, dystr. Warner

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze