1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. XXY

XXY

Ludzie dotknięci hermafrodytyzmem, czyli obojnactwem, rodzą się bardzo rzadko. Jednak właśnie dzięki istnieniu takich rzadkich ludzkich okazów zdobywamy wiedzę o tym, co w nas samych najbardziej typowe.

Dlatego m.in. ci typowi byliby o wiele ubożsi bez obecności – choćby na skrajach ich normalnego świata – wszelkiej maści odmieńców. Świadoma tej prawdy młoda argentyńska reżyserka potrafiła z przypadku dojrzewającej dziewczyny, która pod względem płciowym jest równocześnie chłopakiem, wysnuć fascynującą historię, poruszającą dla większości z nas. Problem bohaterki kieruje naszą uwagę na problem płci i tożsamości płciowej w ogóle. W tonie tej surowej, oszczędnej opowieści dominuje napięcie, oczekiwanie na coś rozstrzygającego. To stan znany nam wszystkim z okresu dojrzewania. Nigdy dość przypominania, jak bardzo różni jesteśmy i jak w zmaganiach ze światem – tacy sami.

Argentyna 2007,Reż. Lucia Puenzo, Wyk. Inez Efron,  Martin Piroyansky, Richardo Darin, Valeria Bertucelli, Dystr. Ap Mañana
 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze