1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło

Zamiast wstępu: Słoneczniej serca biją

</a> Anna Bimer, redaktor naczelna; fot. Magdalena Sobotka
Anna Bimer, redaktor naczelna; fot. Magdalena Sobotka
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Obrazki z monitorów ustępują żywym widokom jezior i pól, zamiast telefonów słychać szum drzew.

Anna Bimer, redaktor naczelna; fot. Magdalena Sobotka

Czekamy na nie cały rok, nie mniej niż dzieci na św. Mikołaja.

Wakacje. Im bliżej lata, tym bardziej marzymy o urlopie, starannie planujemy wyjazd, wiele obiecujemy sobie po atrakcjach, nie tylko turystycznych. „Słoneczniej serca biją i wakacyjna miłość” – why not? My jednak o innych wyprawach.

Wakacje ze sobą – czy to w postaci wyciszenia w klasztorze, czy pielgrzymki, niekoniecznie do Częstochowy, albo medytacji w dowolnym ośrodku medytacyjnym – sprzyjają oderwaniu się od rzeczywistości, natłoku bodźców, byciu ze sobą. Obrazki z laptopów ustępują żywym widokom jezior i pól, zamiast w dzwonki telefonów wsłuchujemy się w szum drzew. Na taki reset głowy i nieocenione all-inclusive dla emocji jeżdżą dziś znani aktorzy i biznesmeni wysokich szczebli. Stało się to trendy jak kiedyś Dębki.

Jeśli jednak trwamy przy urlopie w towarzystwie, warto wiedzieć, jak wyjechać z przyjaciółmi i wrócić również z nimi. W zgodzie. Proponujemy rozwiązania, dzięki którym można uniknąć kłótni, gdy jedni chcą na plażę, a drudzy do wesołego miasteczka. A gdy ktoś uprze się na to ostatnie – porywamy do Disneylandu. Mało tego, pokazujemy go takim, jakiego nie widział prawie nikt – od podszewki.

Dla tych, którym nie dane będzie wyjechać latem – mamy rzecz o renesansie miejskich ogródków działkowych, a nawet las w butelkach.

I jeszcze jedna propozycja na wolny czas – lektura całego lipcowego „Zwierciadła”. A w nim oprócz wakacji: Scarlett Johansson wali prosto z mostu, Tomasz Stańko buduje mosty, a nie mury, Maria Seweryn stara się mosty odbudować i Karim Rashid, który zbudował już wszystko oprócz mostu do innej galaktyki.

Dobrej pogody… ducha.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze