1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Senność

Senność

Trzy zazębiające się nowelki o ludziach, którzy w pewnym momencie uświadamiają sobie, że żyją nie swoim życiem, powodowani przyzwyczajeniem, wygodą, wewnętrznym zakłamaniem.

Jak we śnie nie kontrolują tego, co się z nimi dzieje, nie realizują swoich najgłębszych pragnień, nie mają siły przeciwstawić się niosącej ich fali konformizmu. Aktorka Róża ucieka w narkolepsję przed obezwładniającym podejrzeniem, że jest zdradzana i okłamywana przez męża; pisarz Robert grzęźnie w zastoju twórczym, przygnębiony codziennością, którą dzieli z niekochaną żoną i kontrolującymi go teściami; absolwent medycyny Adam nie może uwolnić się od rodziców planujących mu po swojemu życie i niemających pojęcia, że ich posłuszny syn jest gejem. Każde z nich w końcu pod wpływem okoliczności budzi się z letargu i podejmuje decyzję o konieczności zmiany. Film jakby powstał z myślą o czytelnikach „Zwierciadła”. Ku przebudzeniu serc.

Polska 2008, Reż. Magdalena Piekorz, Wyk. Małgorzata Kożuchowska, Michał Żebrowski, Rafał Maćkowiak, Krzysztof Zawadzki, Joanna Pierzak, Dystr. Vision

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze