1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Senność

Senność

Trzy zazębiające się nowelki o ludziach, którzy w pewnym momencie uświadamiają sobie, że żyją nie swoim życiem, powodowani przyzwyczajeniem, wygodą, wewnętrznym zakłamaniem.

Jak we śnie nie kontrolują tego, co się z nimi dzieje, nie realizują swoich najgłębszych pragnień, nie mają siły przeciwstawić się niosącej ich fali konformizmu. Aktorka Róża ucieka w narkolepsję przed obezwładniającym podejrzeniem, że jest zdradzana i okłamywana przez męża; pisarz Robert grzęźnie w zastoju twórczym, przygnębiony codziennością, którą dzieli z niekochaną żoną i kontrolującymi go teściami; absolwent medycyny Adam nie może uwolnić się od rodziców planujących mu po swojemu życie i niemających pojęcia, że ich posłuszny syn jest gejem. Każde z nich w końcu pod wpływem okoliczności budzi się z letargu i podejmuje decyzję o konieczności zmiany. Film jakby powstał z myślą o czytelnikach „Zwierciadła”. Ku przebudzeniu serc.

Polska 2008, Reż. Magdalena Piekorz, Wyk. Małgorzata Kożuchowska, Michał Żebrowski, Rafał Maćkowiak, Krzysztof Zawadzki, Joanna Pierzak, Dystr. Vision

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze