1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Artykuł Sponsorowany
  4. >
  5. Kupując kawę na stacji Circle K, wspierasz Telefon Zaufania

Kupując kawę na stacji Circle K, wspierasz Telefon Zaufania

Fot. materiały partnera
Fot. materiały partnera
Badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pokazują skalę problemu, jakim jest krzywda dzieci i młodzieży w Polsce. Według zgromadzonych przez nich danych z ostatniego roku 32% doświadcza przemocy ze strony bliskich dorosłych, 22% nastolatków samookalecza się, a 8% nie ma żadnej zaufanej osoby. Prowadzona przez Fundację infolinia 116 111 to pierwsza pomoc psychologiczna, z której bezpłatnie mogą korzystać najmłodsi w potrzebie. Firma Circle K, już po raz kolejny, zdecydowała się wesprzeć organizację akcją "Kawa z mocą pomagania", dzięki której każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do tego, by telefon 116 111 nie zamilkł.

Czym zajmuje się Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę?

Od 15 lat za pośrednictwem bezpłatnego telefonu zaufania Fundacja udziela wsparcia psychicznego dzieciom i młodzieży, których dotknęła trudna sytuacja życiowa. Przez lata istnienia tej inicjatywy konsultanci Fundacji odebrali blisko półtora miliona telefonów, a wspólnie ze służbami ratunkowymi podjęli blisko 5 000 interwencji ratujących życie i zdrowie. Anonimowość rozmów i dostępność infolinii gwarantuje pomoc o jaką wielokrotnie ciężko w najbliższym gronie tych dzieci. Eksperci, których można usłyszeć po drugiej stronie słuchawki, oferują profesjonalne wsparcie w temacie zdrowia psychicznego, relacji z równieśnikami i rodziną, przemocy, seksualności czy dojrzewania. Telefon zaufania 116 111 pomaga najmłodszym w znalezieniu osoby dorosłej, która wykaże się wsparciem i zrozumieniem w najtrudniejszych dla nich chwilach.

Circle K wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

W działalność Fundacji już od kilku lat angażuje się sieć stacji paliw Circle K, tworząc akcję „Kawa z mocą pomagania”. Od 13 grudnia do 14 lutego każda kupiona kawa wraz z kartą programu lojalnościowego EXTRA przyczyni się do wsparcia telefonu zaufania i tym samym przełoży się na realną pomoc dla dzieci. Po zakończeniu inicjatywy Circle K przekaże 10% zysku ze sprzedaży kawy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Circle K, posiadająca obecnie ponad 400 stacji w Polsce, w ramach 5. edycji „Kawy z mocą pomagania” kolejny raz wspiera fundację i jej inicjatywę, która pomaga milionom dzieci w Polsce. Do akcji może przyłączyć się każdy, kto wybierze kawę na stacji Circle K. Fundusze przekazane Fundacji w ramach zeszłorocznej edycji pozwoliły opłacić czas pracy konsultantów, dzięki czemu odebrano 2150 połączeń i odpowiedziano na ponad 800 wiadomości, a także przeprowadzono blisko 200 interwencji w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Ta inicjatywa to jedno z wielu działań realizowanych pod hasłem „Pomagamy na okrągło” na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach strategii ESG Circle K.

„Dobrostan i bezpieczeństwo najmłodszych są nam szczególnie bliskie. Dzięki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę najmłodsi znajdują profesjonalną pomoc w najtrudniejszych chwilach. Każda zakupiona kawa jest szansą na poprawę ich życia. Wierzymy, że dobra kawa naturalnie towarzyszy ważnym rozmowom, a dzięki naszej akcji ma też moc pomagania. Po raz pierwszy, ponad pięć lat temu, umożliwiliśmy niesienie pomocy za pośrednictwem kawy, co zostało bardzo dobrze odebrane przez klientów, dlatego cieszymy się, że nasza inicjatywa zainspirowała również inne firmy do podobnych działań” – mówi Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska.

Linia telefonu zaufania jest dostępna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę dla dzieci i młodzieży. Dzwoniąc pod numer 116 111, mogą porozmawiać o doskwierających im problemach napotykanych w szkole czy w domu rodzinnym związanych z dojrzewaniem, uczuciami, dyskryminacją czy przemocą.

Więcej o akcji „Kawa z mocą pomagania” można przeczytać na stronie Circle K: link

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze