1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wyjście przez sklep z pamiątkami

Wyjście przez sklep z pamiątkami

Zaskakujący dokument, który ogląda się jak film przygodowy. Historia jego powstania jest pełna paradoksów, a przewrotne przesłanie daje się odczytać na kilka sposobów.

Ten, który miał być głównym bohaterem filmu, stał się jego głównym autorem. Jak wynika z tej fascynującej opowieści, tajemniczy Banksy, nagłośniejszy przedstawiciel światowego street artu, do dziś ukrywający swoją twarz i prawdziwe nazwisko, został reżyserem przez przypadek. Wszystko zaczęło się od obsesji filmowania. Thierry Guetta, mieszkający w Los Angeles francuski właściciel butiku z używaną odzieżą, kręcił wszystko, co się dało. Pewnego dnia dzięki swojemu kuzynowi zetknął się ze street artem i odtąd nakierował kamerę na działania ulicznych artystów. Z czasem zaczął myśleć o stworzeniu pełnego dokumentu o street arcie i jego przedstawicielach. Brakowało mu tylko kontaktu z legendarnym Banksym. Historia nabiera przyśpieszenia, kiedy Banksy się w niej pojawia i wbrew oczekiwaniom nie kończy się doprowadzeniem przez Thierry’ego do realizacji filmu. Błyskawicznym zwrotom akcji towarzyszy głęboka refleksja nad współczesną kulturą. Koniecznie trzeba zobaczyć!

Exit through the Gift Shop, Wielka Brytania 2010, reż. Banksy, wyk. Banksy, Thierry Guetta, Debora Guetta, Space Invader, dystr. Gutek Film

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze