1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Gwiazda Włoch dla Gutka

Gwiazda Włoch dla Gutka

nowehoryzonty.pl
Roman Gutek, dyrektor Kina Nowe Horyzonty i MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, został odznaczony przez ambasadora Włoch, jego ekscelencję Alessandra De Pedysa, Orderem Gwiazdy Włoch.

Jak zaznaczono w uzasadnieniu, Roman Gutek to „uznany ekspert światowego kina, który w znaczący sposób przyczyniał się do upowszechniania najlepszych dzieł włoskiej sztuki filmowej w Polsce. Jest pomysłodawcą i organizatorem prestiżowych przedsięwzięć filmowych przyciągających liczną widownię, a dzięki jego działalności kino włoskie cieszy się coraz większą popularnością w kraju”.

Order Gwiazdy Włoch (Ordine della Stella d'Italia, OSI) to odznaczenie Republiki Włoskiej przyznawane przez prezydenta Włoch cudzoziemcom i Włochom przebywającym na emigracji, którzy szczególnie przyczynili się m.in. do upowszechniania kultury czy historii Italii. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 16 października w Warszawie podczas inauguracji Tygodnia Języka Włoskiego. Order wręczył Alessandro De Pedys, Ambasador Włoch w Polsce.

mat.pras.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze