1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Płyta „Palcem po wodzie” Karoliny Skrzyńskiej

Płyta „Palcem po wodzie” Karoliny Skrzyńskiej

Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny Skrzyńskiej, były by to: wrażliwość na świat dokoła i niepohamowana siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze. Fascynuje, porusza i nie daje się zapomnieć.

"Palcem po wodzie" jest drugim, studyjnym albumem artystki. Swoją treścią silnie nawiązuje do żywiołu wody utożsamianego z energią kobiecą - z jednej strony ulotnego i subtelnego, z drugiej nieujarzmionego o ogromnej sile. Muzyka Karoliny i zespołu przenosi słuchacza w przestrzenie odległe od pędzącej codzienności, gdzie natura i siła tego co rdzenne wciąż mają głos. To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), poruszających melodii i rytmów.

Autorska muzyka Karoliny i jej zespołu jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością, a zespół złożony z wybitnych muzyków i chóru kobiet śpiewających białymi głosami (śpiewokrzyk) nadaje wszystkiemu siłę i wielobarwność muzyczną. To jednak nie jest typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne. Takie oryginalne podejście do muzyki wyróżnia zespół na polskiej scenie muzycznej i głęboko zapada w pamięć, otwierając równocześnie ich muzykę na szerokie grono odbiorców.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze