1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Gary Oldman i Paolo Sorrentino łączą siły w nowym projekcie. Są pierwsze zdjęcia z planu

Gary Oldman (Fot. Mike Marsland/WireImage)
Gary Oldman (Fot. Mike Marsland/WireImage)
Paolo Sorrentino powraca z nowym filmem, w którym po raz kolejny wraca do rodzinnego Neapolu. Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z planu.

Paolo Sorrentino należy do najbardziej cenionych europejskich twórców kina autorskiego. Jest laureatem Oscara za „Wielkie piękno” oraz autorem filmów „Wszystkie odloty Cheyenne’a”, „Młodość” i „To była ręka Boga”, a także głośnych seriali „Młody papież” i „Nowy papież”. W nowym projekcie reżyser ponownie wraca do rodzinnego Neapolu. Niezatytułowany jeszcze film opowie historię kobiety imieniem Partenope – od mitologicznej syreny, której nie udało się zwieść na pokuszenie Odyseusza. To będzie opowieść o ludzkiej egzystencji: o lekkości, młodości, bezcelowości uczuć, obsesji, nieprowadzących do niczego miłostkach, obezwładniającej namiętności, nocnych pocałunkach pod niebem Capri, przebłyskach radości, ciągłym cierpieniu, prawdziwych i wymyślonych ojcach, zakończeniach i nowych początkach.

W roli głównej zobaczymy laureata Nagrody Akademii Gary’ego Oldmana („Czas mroku”, „Dracula”, „Leon zawodowiec”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”). W obsadzie znaleźli się również: Nello Mascia, Biago Izzo, Celeste Dalla Porta, Silvia Degrandi, Isabella Ferrari, Lorenzo Gleijeses, Peppe Lanzetta, Silvio Orlando, Luisa Ranieri, Stefania Sandrelli oraz Alfonso Santagata.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze