1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Najlepszy urlop zimowy z rodziną – na narty ze SnowTrex

Najlepszy urlop zimowy z rodziną – na narty ze SnowTrex

</a> fot. materiały prasowe SnowTrex
fot. materiały prasowe SnowTrex
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Wielu z nas ma różne wyobrażenia o idealnym urlopie zimowym z rodziną i chce spędzić go w szczególny sposób. Podczas urlopu mamy chciałyby odpocząć od dnia codziennego, np. oddając się zabiegom relaksacyjnym, ojcowie stawiają na wypełniony sportową aktywnością urlop narciarski, a dzieci - jak to dzieci…. dla nich liczy się beztroska zabawa. Warto więc jeszcze przed wyjazdem przedyskutować potrzeby członków rodziny i odpowiednio przygotować się do wyjazdu.

fot. materiały prasowe SnowTrex fot. materiały prasowe SnowTrex

W jaki sposób można pogodzić zachcianki i potrzeby całej rodziny,  aby nie nadwyrężyć domowego budżetu i sprostać wymaganiom każdego miłośnika sportów zimowych? W rzeczywistości to nietrudne, ponieważ wiele ośrodków narciarskich dostosowało swoją ofertę do potrzeb rodzin z dziećmi.

Aby ułatwić rodzinom wybór odpowiedniego dla swoich potrzeb terenu narciarskiego, specjalista w dziedzinie wyjazdów zimowych, porównał najbardziej atrakcyjne oferty. Przy ocenie pod uwagę brane były takie kryteria, jak teren narciarski i zakwaterowanie, cena oraz oferta spędzenia wolnego czasu poza stokiem, m.in. kluby dla dzieci, szkółki narciarskie czy wodne parki rozrywki.

Przyjazne dla rodzin tereny narciarskie cechuje przede wszystkim dostępność łatwych tras, szkółki oraz przedszkola narciarskie, a także bogata oferta spędzania wolnego czasu w razie złej pogody i przystępne ceny. W wielu krajach alpejskich ośrodki nadające się szczególnie do spędzenia urlopu rodzinnego zostały odznaczone znakiem jakości np. „Welcome Beginners“ w Austrii , „Famille Plus Montagne“ we Francji oraz „Familien Willkommen“ w Szwajcarii.

fot. materiały prasowe SnowTrex fot. materiały prasowe SnowTrex

Ważnym kryterium ułatwiającym podjęcie decyzji co do zakwaterowania jest usytuowanie obiektów noclegowych. Dla rodziców dużym ułatwieniem jest bowiem położenie apartamentu czy hotelu bezpośrednio na stoku - każdy z nas wie, jak uciążliwe jest korzystanie ze skibusa. Dzięki zakwaterowaniu na stoku można zaoszczędzić czas, w spokoju zjeść śniadanie ze swoimi pociechami i przygotować się do pełnego wrażeń dnia.

Obiekty noclegowe powinny umożliwiać swobodny kontakt między rodzicami a dziećmi. Dobrze sprawdzają się mieszkania wakacyjne, pokoje z przesuwanymi drzwiami a przy zakwaterowaniu w hotelach - pokoje rodzinne. Duże znaczenie, oprócz oferty licznych zniżek wiekowych dla dzieci czy zapewnienia wyżywienia w hotelach, ma organizacja opieki nad dziećmi lub, co szczególnie istotne w przypadku złej pogody!, urozmaicony program animacyjny, basen czy lodowisko. Oczywiście nie można zapominać o rodzicach, którzy pragną zrelaksować się po aktywnym dniu na stoku.

fot. materiały prasowe SnowTrex fot. materiały prasowe SnowTrex

Jeżeli po raz pierwszy zabieramy swoje pociechy na urlop zimowy, warto pomyśleć o wypożyczeniu sprzętu lub rezerwacji kursu. Wiele ośrodków  narciarskich proponuje kursy narciarskie dopasowane do wieku ich uczestników. Dla maluchów w wieku przedszkolnym w ofercie są specjalne kursy narciarskie wzbogacone o gry i zabawy na śniegu. Decydując się na wypożyczenie sprzętu przy kupnie wycieczki oraz rezerwację kursów z firmą SnowTrex, można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent. Wypożyczając sprzęt, unikniemy niepotrzebnych kosztów, w przypadku gdy dzieciom nie spodoba się na przykład narciarstwo.

Do miejscowości z najbardziej atrakcyjną ofertą dla dzieci należą: austriackie Mallnitz, włoskie Obereggen i francuskie Val Cenis. Przekonują one doskonałą infrastrukturą dla narciarzy, ciekawymi pomysłami, programem animacyjnym oraz rozsądną ceną w stosunku do oferowanych świadczeń.

fot. materiały prasowe SnowTrex fot. materiały prasowe SnowTrex

Wśród rodzin z dziećmi szczególną popularnością cieszy się czterogwiazdkowy Hotel Alber Tauernhof położony w Mallnitz. 7 noclegów z karnetem SkiHit oraz wyżywieniem HB kosztuje 1.802,- zł na os. Hotel oferuje 100% zniżki dla dzieci do lat 5 i opiekę dla dzieci do lat 3. Alber Tauernhof położony jest w centrum miasta, w odległości 50 m od przystanku skibusa. Teren narciarski przy Ankogel ma 35 km tras nadających się szczególnie do stawiania pierwszych kroków na nartach. Przy dolnej stacji gondoli Ankogelbahn w Mallnitz najmłodsi mają do dyspozycji wyciągi do ćwiczeń i łagodną nartostradę. W rejonie Jamnigalm znajduje się natomiast najdłuższy w Karyntii tor saneczkowy.

Ze swojej oferty dla dzieci słynie również włoskie Obereggen w Val di Fiemme. Przy zakwaterowaniu w Hotelu Rauth*** - 7 noclegów, z karnetem & BB można zapewnić sobie już od 1.931,- zł na os., przy czym dzieci w wieku do lat 7 otrzymują 100% zniżki. Doskonałym sposobem na odprężenie jest wizyta w hotelowej saunie fińskiej, a na najmłodszych czeka Brunoland z programem animacyjnym, karuzelą narciarską oraz zwodzonym mostem na terenie narciarskim Ski Center Latemar. O maluchy zatroszczy się wykwalifikowany personel w klubie „Yeti Mini Club".

fot. materiały prasowe SnowTrex fot. materiały prasowe SnowTrex

Do najbardziej atrakcyjnych cenowo destynacji narciarskich należy – mimo odległości – Francja. Oferta z zakwaterowaniem w apartamentach bez wyżywienia jest bardzo atrakcyjna dla rodzin z dziećmi: na przykład 7 noclegów z karnetem w Val Cenis w obiekcie Bonheur des Pistes°°°+ można zarezerwować za 856,- zł na os. Dzięki położeniu bezpośrednio na stoku, przejście z i do apartamentów zajmuje bardzo mało czasu i nie ma potrzeby korzystania ze skibusa. W cenę pobytu wliczony jest dwukrotny wstęp na basen w miejscowości. Teren narciarski Val Cenis obejmuje 125 km nartostrad, więc nawet najbardziej  zagorzali fani białego szaleństwa będą zadowoleni z wyboru miejsca. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach najlepsze będą łagodne nartostrady połączone ze sobą wyciągami. W Val Cenis przebiega najdłuższa w Europie nartostrada dla nowicjuszy, „Escargot", która mierzy aż 20 km.

Dzięki ofertom przygotowanym specjalnie dla rodzin z dziećmi wyjazd na wydaje się być na wyciągnięcie ręki. A dodatkowo, polegając na naszych wskazówkach, można liczyć na udany urlop zimowy z rodziną.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze