1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Sens
  4. >
  5. Temat numeru: Jak przetrwać sezon bikini?

Temat numeru: Jak przetrwać sezon bikini?

</a> fot. Getty Images/ Gallo Images
fot. Getty Images/ Gallo Images
Gorący piasek, szum morskich fal i obietnica relaksu. Słowem: wakacje. Trudno jednak mówić o odpoczynku i cieszeniu się chwilą, kiedy twoje myśli zajmuje jedno: jak ja pokażę się w kostiumie? Skąd się bierze dzisiejsza obsesja na punkcie bycia sexy, fit i koniecznie w niewielkim rozmiarze? Dlaczego frustrujemy się, kiedy tak nie wyglądamy, docieka Katarzyna Troszczyńska.

</a> fot. Getty Images/ Gallo Images fot. Getty Images/ Gallo Images

Jest lipiec 2017 roku. Stoję w przebieralni jednej ze znanych sieciówek i przymierzam kolejny kostium kąpielowy. W każdym wyglądam koszmarnie. „Przynieść pani jeszcze jakiś?” – pyta ekspedientka, a złość we mnie narasta. Nie chcę, żeby ktokolwiek był świadkiem mojego upokorzenia – opowiada 35-letnia Magdalena, mama dwójki dzieci, od kilkunastu lat pracująca w mediach. – W przebieralni widzę swoje rozstępy, wiszący brzuch, nieidealne uda.  W końcu biorę byle jaki kostium, płacę, a w domu myślę: „nienawidzę lata”. Nienawidzę tego publicznego rozbierania się.

Magda nie jest wyjątkiem. Bardzo wiele kobiet na samą myśl o lecie przechodzą dreszcze. Nie jest to dla nich czas relaksu, tylko bolesnego konfrontowania się z rzeczywistością.

dostępnym także w wersji elektronicznej

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze