1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Euro w gotówce nie tylko ze stacjonarnego kantoru? Teraz to możliwe!

Na korzystny kurs euro może liczyć dziś każdy. Niezależnie od tego ile, jak często i w jaki sposób wymieniamy walutę. (fot. materiały prasowe)
Kantory stacjonarne świadczące usługę wymiany walut w gotówce wciąż funkcjonują na polskim rynku. Od ponad dekady mają jednak silnego konkurenta - internetowe platformy, które oferują kupno lub sprzedaż euro po bardzo atrakcyjnym kursie.

Kantory online zyskały przychylność klientów również dzięki szybkiej, bezgotówkowej formie realizowania transakcji. Mimo wszystko, niektórzy potrzebują wypłacić nieduże sumy euro w banknocie. Czy oznacza to konieczność dokonania przewalutowania w placówce na mniej opłacalnych warunkach?

Klient indywidualny a zakup euro

Waluty w gotówce potrzebują zwykle klienci indywidualni, entuzjaści zagranicznych podróży oraz osoby wyjeżdżające w celach służbowych. Generalnie ludzie korzystający z przewalutowań sporadycznie, przeznaczający pieniądze na drobne zakupy podczas wycieczek. Jest to grupa klientów, która przeważnie nie chce zakładać konta walutowego i podczas podróży woli mieć przy sobie banknoty niż kartę. Kantory stacjonarne w dużej mierze liczą na zyski ze sprzedaży euro właśnie tym osobom, nie oferując przy tym żadnych preferencyjnych warunków, a wręcz naliczając wysoki spread i niezbyt korzystny kurs euro (na ogół bez możliwości negocjowania ceny). Całkowicie inaczej wygląda to w kantorach online. Koszt euro w e-kantorze można sprawdzić na stronie: . Kurs jest bardzo zbliżony do średniego rynkowego, a prowizja stanowiąca jedyny koszt wymiany waluty jest o wiele niższa niż przeciętny spread. Rejestrując się na , zyskasz 50% rabatu na pierwszą transakcję.

Euro w gotówce, wymiana w sieci

Drobny klient nie posiadający konta walutowego nie jest już zdany wyłącznie na kantory stacjonarne. Okazuje się, że wymiana waluty przez Internet wcale nie koliduje z wypłaceniem euro w gotówce. Funkcjonalność taką posiada Walutomat, który umożliwia wymianę z tzw. portfela bez zakładania dodatkowego rachunku w banku. Jest to bardzo prosta procedura. Wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji na platformie Walutomat, następnie wypłacić pieniądze z konta w polskich złotych, a potem przewalutować je w panelu na euro. W momentu wskazania wypłaty należy wybrać odbiór w gotówce. Walutomat posiada ponad 350 placówek partnerskich w całym kraju, a koszt usługi wynosi jedynie 2,5 euro. Tę drobną kwotę z nawiązką rekompensuje korzystny kurs euro, po jakim dokonamy transakcji w Walutomacie.

Korzystny kurs euro bez wyjątków

Na korzystny kurs euro może liczyć dziś każdy. Niezależnie od tego ile, jak często i w jaki sposób wymieniamy walutę. Dobry kantor internetowy jest miejscem przyjaznym i dostępnym dla klientów o zróżnicowanych potrzebach, których łączy chęć oszczędzania na wymianie waluty.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze