1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Jak dbać o piersi?

Upływający czas jest nieubłagany dla kobiecych piersi. Już po 30 roku życia zaczynają tracić one tkankę tłuszczową i stają się mniej jędrne. Choć procesu starzenia nie da się uniknąć, to można go znacząco opóźnić. Sprawdź, jak zmienia się kondycja biustu w różnych etapach życia, i poznaj rady brafitterki Dalia.

Prawdopodobnie biust kobiety starzeje się szybciej niż pozostałe części ciała. Wynika to z faktu, że tkanki są tam wyjątkowo delikatne. W zależności od okresu życia piersi zmniejszają lub zwiększają swoją wielkość. Szereg procesów hormonalnych zachodzących w ciele kobiety podczas ciąży, cyklu menstruacyjnego, a nawet tycia czy chudnięcia osłabia jego delikatne struktury.

Biust 30+

To moment, w którym ilość tkanki gruczołowej przeważa nad ilością tkanki tłuszczowej. W rezultacie piersi wydają się mniej pełne. Utrata jędrności w tym okresie może nastąpić też wskutek przebytej ciąży oraz laktacji. Wówczas skóra jest narażona na rozciągnięcie i rozstępy. By im zapobiec, warto do codziennej pielęgnacji biustu włączyć preparaty o działaniu odżywczym, ujędrniającym i modelującym. W ten sposób przygotujemy ciało na zmiany hormonalne, jakie czekają nas podczas ciąży – w tym gwałtowne tycie lub chudnięcie. Panie po 30 roku życia nie powinny zapominać również o profilaktycznych badaniach usg. Zaleca się, by wykonywać je raz do roku.

Biust 40+

Charakterystyczna w tym przedziale wiekowym jest zmiana gęstości biustu i rozluźnienie więzadeł, odpowiadających za sprężystość. By przeciwdziałać takiemu stanowi, warto wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie piersiowe m.in. codzienne pompki lub ściskanie przed sobą piłki. Charakterystyczna w tym wieku jest również ciemniejsza obwódka sutka oraz jego obwisły stan, spowodowany często nadmierną ekspozycją na słońce. Poza samokontrolą, 40- latki powinny  raz do roku robić badanie usg i mammografię.

Biust 50+

Okres menopauzy to czas, w którym piersi przechodzą największe przemiany. W związku ze spadkiem produkcji hormonów żeńskich więzadła sutków rozciągają się, a konsekwencją jest obwisły biust. Częsta dolegliwością jest również nadmierna tkliwość tej części ciała. By uniknąć nieprzyjemnych objawów, zaleca się dobieranie dobrze podtrzymująch biustonoszy, które charakteryzują się mniej uciskającą kontrukcją. Dalia proponuje ze swojej szerokiej oferty, modele oznaczone jako K02.  - Te miękkie, wykonane z dzianiny warianty, idealnie zbierają biust. Dodatkowo, dzięki wprowadzeniu fiszbiny bocznej, nawet najobfitsze piersi są stabilnie podtrzymane – tłumaczy Iwona Miklusiak, brafitterka Dalia. W każdym wieku podstawą dbałości o biust  jest dobrze dobrany stanik. Przy jego wyborze  należy kierować się przede wzystkim komfortem, a dopiero potem wyglądem. Trzeba zadbać o to, by dobrze przylegał do obwodu, a miseczki odpowiednio unosiły piersi, nie spłaszczając ich.  Iwona Miklusiak radzi, by wybrać się do profesjonalnej brafitterki , która pomoże dobrać model czy rozmiar. Warto także stosować kosmetyki pielęgnujące i nie zapominaj o aktywności fizycznej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze