1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Polscy projektanci w świecie mody

Polscy projektanci w świecie mody

fot. Krzysztof Stróżyna
fot. Krzysztof Stróżyna
Mamy słynne polskie top modelki , mamy znanych fotografów mody i mamy też coraz słynniejszych polskich projektantów. Młodzi polscy projektanci podbijają świat!

Pierwszy, którego wymienię to Krzysztof Stróżyna (lub bardziej międzynarodowo Krystof Strozyna) jest chyba bardziej znany za granicą niż w Polsce. Ukończył słynną Central Saint Martin’s w Londynie, a jego projekty znalazły się w topowych magazynach takich Vogue (edycja brytyjska, włoska, rosyjska) czy Elle (brytyjska oraz edycja polska). Mnie urzekają jego naprawdę dopracowane sukienki i świetne leginsy.

Drugi projektant, który jest rozpoznawalny poza granicami naszego kraju to Łukasz Jemioł. Obecny, oprócz na naszym rodzimym Fashion Week, także na Lizbona Fashion Week. Jego ubrania są niebanalne, nowoczesne, zawsze wykonane z najwyższej jakości materiałów, uwielbiane przez celebrytów.

Dawid Tomaszewski jest chyba bardziej znany w Niemczech niż u nas. Tam jego kolekcje można kupić w stacjonarnym butiku lub zobaczyć na berlińskich pokazach. Jego kolekcja jesień/zima 2011 uwodzi niebanalnymi projektami: piórami, splotami, futrami.

Agata Wojtkiewicz jest uznaną projektantką w Polsce (wielokrotnie nagradzaną),a jej kolekcję Flow na Wiosna/lato 2011 można było podziwiać we włoskim magazynie o trendach (prezentującym najważniejsze kolekcje sezonu)  Donna Collezioni (nr 144).

Nie można zapomnieć o Macieju Zieniu, który regularnie od kilku sezonów prezentuje swoje kolekcje w Paryżu.

No i o chyba najbardziej kontrowersyjnej projektantce: Ewie Minge. Niewątpliwie znana i wystawiająca swoje projekty za granicą (także w USA).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze