1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Masażem w jesienną chandrę

Masażem w jesienną chandrę

123RF.com
123RF.com
Pogoda za oknem nie działa na nas zbyt optymistycznie. Jesienna szaruga to jednak znakomity pretekst by wybrać się na masaż, najlepiej odprężający zarówno ciało ale i umysł.

Masaż ciepłymi kamieniami -to zabieg dla każdego, bez względu na wiek. Po odprężającym nasmarowaniu ciała aromatycznymi olejkami, następuje masaż rozgrzanymi kamieniami. Kamienie z zastygłej lawy wulkanicznej oddają swoje ciepło, a mechaniczny ucisk ciała wzmaga przepływ krwi i redukuje ból oraz napięcia mięśniowe. Masaż ten jest znakomitym sposobem na bóle mięśni, karku i na zestresowane ciało. Sprawia, że krew szybciej krąży i zapobiega obrzękom. Dzięki niemu z naszego organizmu schodzi napięcie, a my czujemy się odprężone i jesteśmy gotowe do podejmowania nowych wyzwań. Ponadto znakomicie wpływa na skórę, ujędrnia ją, redukuje cellulit i zapobiega obrzękom.

Hawajski masaż lomi lomi - przez długi okres czasu był zarezerwowany tylko dla wybranych. Jego sekret tkwi w połączeniu akupresury, masażu klasycznego, relaksacyjnego i refleksologii. Przez cały okres trwania masażu, masażysta skupia się na punktach energetycznych całego ciała i wykonuje delikatne ale zdecydowane ruchy. Dzięki temu usuwa ból i napięcie z organizmu ale też przyspiesza powrót do zdrowia. Przede wszystkim jednak skupia się na aspekcie duchowym, znakomicie odpręża i przywraca wewnętrzną harmonię. Po takim masażu każdy jest pełen sił witalnych i chęci do życia.

Masaż stemplami - niepozorny płócienny woreczek pełen ziół to znakomity sposób na relaks i odpoczynek. Masaż ten wykonywany jest za pomocą woreczka zawierającego zioła i rośliny takie jak imbir, trawa cytrynowa, eukaliptus, algi czy kurkuma. Początek masażu to delikatne dociskanie bardzo rozgrzanego stempla do ciała, gdy jego temperatura zaczyna spadać wówczas ruchy masażysty stają się mocniejsze i bardziej zdecydowane. Zawarte w woreczku zioła, przenikają do ciała i głęboko je odżywiają. Efektem tego masażu jest pozbycie się napięcia mięśniowego, poprawa krążenia i tempa metabolizmu, usunięcie toksyn ale też ujędrnienie ciała i redukcja cellulitu. Regeneruje on nie tylko ciało ale i przede wszystkim umysł. Pozwala na chwilę przystanąć, odpocząć  zastanowić się nad wszystkim.

Masaż, to nie tylko sposób na ból kręgosłupa czy ładną sylwetkę. Dobry masaż przynosi korzyści nie tylko dla ciała ale i dla umysłu. To bardzo ważne gdy jesteśmy zestresowane i przemęczone, bo nawet jeden seans masażu może sprawić, że poczujemy się jak nowonarodzone.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze