1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Rok jubileuszy modowych

Rok jubileuszy modowych

Rok 2011 to rok jubileuszy modowych.

Zacznijmy od najstarszej, poważnej już jubilatki włoskiej marki MAXMARA. W tym roku MAXMARA świętuje swoje 60 urodziny! Z tej okazji w Państwowym Muzeum Historycznym w Moskwie została zorganizowana wystawa płaszczy, a wśród nich model specjalnie zaprojektowany na ten jubileusz płaszcz Anna Karenina (płaszcz jest dostępny w Polsce). Wystawa potrwa do stycznia 2012, więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć , to jeszcze zdąży, a jeśli nie to zawsze można po prostu pójść do butiku i obejrzeć jesienno-zimową kolekcję.

Druga marka, która w tym roku obchodzi swój jubileusz to Jackpot &Cottonfield. To już 20 lat! Pamiętam kiedy ta firma była jedną z pierwszych zachodnich marek, które można było dostać w Polsce. Wiążą mnie z nią sentymentalne wspomnienia. No i z rozrzewnieniem wspominam z ich pierwszy chyba butik w Warszawie przy ul. Brackiej 1 (obecnie jest tam Traffic).

Kolejna jubileuszowa marka to polski brand MMC. Świętują swoje 15lecie. Zaczynali we trójkę: Ilona Majer, Małgorzata Czudak, Rafał Michalak, dziś zostało ich dwoje w projekcie MMC studio design (Ilona i Rafał), ale marka nadal prężnie modowo działa i się rozwija. Charakteryzuje ją naprawdę świetne, nowoczesne projekty.  W Łodzi znów można było oglądać ich pokaz, a w planach jest (w końcu) powstanie butiku- czekamy.

No i jeszcze najmłodsza jubilatka- marka La Mania kończy rok. To było niewątpliwie wielkie wejście do świata polskiej mody. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze