1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Rok jubileuszy modowych

Rok 2011 to rok jubileuszy modowych.

Zacznijmy od najstarszej, poważnej już jubilatki włoskiej marki MAXMARA. W tym roku MAXMARA świętuje swoje 60 urodziny! Z tej okazji w Państwowym Muzeum Historycznym w Moskwie została zorganizowana wystawa płaszczy, a wśród nich model specjalnie zaprojektowany na ten jubileusz płaszcz Anna Karenina (płaszcz jest dostępny w Polsce). Wystawa potrwa do stycznia 2012, więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć , to jeszcze zdąży, a jeśli nie to zawsze można po prostu pójść do butiku i obejrzeć jesienno-zimową kolekcję.

Druga marka, która w tym roku obchodzi swój jubileusz to Jackpot &Cottonfield. To już 20 lat! Pamiętam kiedy ta firma była jedną z pierwszych zachodnich marek, które można było dostać w Polsce. Wiążą mnie z nią sentymentalne wspomnienia. No i z rozrzewnieniem wspominam z ich pierwszy chyba butik w Warszawie przy ul. Brackiej 1 (obecnie jest tam Traffic).

Kolejna jubileuszowa marka to polski brand MMC. Świętują swoje 15lecie. Zaczynali we trójkę: Ilona Majer, Małgorzata Czudak, Rafał Michalak, dziś zostało ich dwoje w projekcie MMC studio design (Ilona i Rafał), ale marka nadal prężnie modowo działa i się rozwija. Charakteryzuje ją naprawdę świetne, nowoczesne projekty.  W Łodzi znów można było oglądać ich pokaz, a w planach jest (w końcu) powstanie butiku- czekamy.

No i jeszcze najmłodsza jubilatka- marka La Mania kończy rok. To było niewątpliwie wielkie wejście do świata polskiej mody. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze