1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Lekcja nakładania kremu

Lekcja nakładania kremu

123rf.com
123rf.com
Okazuje się, że codzienna czynność jaką jest nakładanie kremu wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać.

O ile w przypadku wszelkich balsamów do ciała masaż jest bardzo pożądany, to krem do twarzy najlepiej jest wklepać delikatnymi, ale energicznymi ruchami. Przede wszystkim poprawia to mikrokrążenie w skórze, więc powoduje lepsze przenikanie kremu do głębszych warstw. Ta metoda nie powoduje również rozciągania skóry, więc jest jak najbardziej wskazana.

Kiedy należy zmienić krem na inny ?

Bardzo często przywiązujemy się do naszych ulubionych kosmetyków, tymczasem potrzeby naszej skóry zmieniają się. Innej pielęgnacji potrzebujemy latem, a innej przy minusowych temperaturach. Całkiem różne potrzeby ma skóra dwudziestolatki i trzydziestolatki. O dobranie kremu można poprosić dermatologa lub kosmetologa. Należy jednak pamiętać, że kosmetyk do zadziałania potrzebuje czasu. Jeśli więc po kilku dniach używania kremu nie widzimy takich efektów, jak byśmy chciały to nie zrażajmy się i odczekajmy około pięciu tygodni, by sprawdzić czy kosmetyk działa, czy też jest zwykłym bublem.

Jedna czy kilka linii?

Teoretycznie używanie kremów do twarzy z różnych serii nie powinno skórze zaszkodzić. W praktyce jednak zdarzają się przypadki, że kilka rodzajów kremu „nie zgrało” się na skórze i wywołało podrażnienie. Zazwyczaj producenci kosmetyków produkując serie danego preparatu tak rozdzielają substancje aktywne by idealnie ze sobą współgrały i jak najlepiej działały na skórę. Osoby z wyjątkowo wrażliwą i skłonna do alergii skórą nie powinny eksperymentować z różnymi rodzajami kosmetyków, bowiem może się to u nich skończyć podrażnieniem, pieczeniem a nawet alergią.

Czy powinno szczypać?

Większość kremów zdecydowanie nie powinno dawać takich odczuć na skórze. Jednak kremy z retinolem, witaminą C czy kwasami, rzeczywiście mogą wywołać szczypanie czy też delikatne pieczenie. Zazwyczaj informacja o tym, pojawia się na etykiecie kosmetyku a nieprzyjemne uczucie mija po kilku minutach. Jeżeli jednak objawy są bardzo nasilone, twarz mocno zaczerwieniona, to należy taki kosmetyk jak najszybciej zmyć. Jeżeli po kolejnej próbie nałożenia go po kilku dniach, wystąpią te same objawy taki krem do naszej skóry po prostu się nie nadaje.

Filtr to podstawa

Używanie kremów z filtrem to konieczność, jeśli chcemy jak najdłużej zachować zdrową i młodą skórę. Najlepiej jest kupić krem , który w swoim składzie posiada filtr, jeśli jednak nasz krem nie ma substancji promieniochronnych, nie musimy wyrzucać go do kosza. Wystarczy bowiem po nałożeniu zwykłego kremu, odczekać parę minut i wówczas nałożyć cieniutką warstwę kosmetyku ochronnego.

Dlaczego się wałkuje?

Przyczyny wałkowania kremu to albo zbyt gruba warstwa danego kosmetyku albo jest po prostu za ciężki dla naszej skóry. Jeśli więc po nałożeniu cieniutkiej warstwy, krem nadal się wałkuje, niestety nie jest dla nas odpowiedni.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze