1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Makijaż inspirowany "Zmierzchem"

Makijaż inspirowany "Zmierzchem"

</a> Guerlain -Midnight Butterfly, Sublime Radiant Body Powder
Guerlain -Midnight Butterfly, Sublime Radiant Body Powder
Gdziekolwiek ląduję, pod wieloma szerokościami geograficznymi napotykam ostatnio nurtujący bardzo wiele kobiet temat. Skąd wziąć mat? Mat na twarzy. What' s up?

Promowane i niezbędne matowe wizerunki Gwiazd w historii Hollywood' u były niebywale potrzebne przy produkcjach filmowych jak i na ulicy. Twarz matowa była bowiem najważniejszym trendem mody kadrów w tamtych latach. Tak jak niegdyś - w XX wieku - kino kreowało wzorce make - up' owe, tak i w historii najnowszej ikonami stylów twarzy (art visage) są bohaterowie filmu. Filmu Zmierzch!

</a> Guerlain -Midnight Butterfly, Sublime Radiant Body Powder Guerlain -Midnight Butterfly, Sublime Radiant Body Powder

Nie do końca chodzi o wampirystyczną bladość twarzy, lecz myślę raczej o poświacie otaczającej twarz. Co do bladości nie mam zdania. Właściwie mam - wolę zdrową opaleniznę :)

Prawie wszystkie marki kosmetyczne posiadają pudry  rozświetlające. Ich zadanie zostało zmienione. Nie matują lecz nabłyszczają i naprawdę nie należy sie tego obawiać. Zdrowa skóra powinna być pełna blasku. Ten blask tracimy od dnia urodzenia wraz z nurtem rzeki czasu. Dzieci mają cerę jak brzoskwinki a osoby starsze lekko poszarzałą. Jednak żeby dać szansę na wspaniały efekt w każdym wieku, firmy kosmetyczne oferują różnorodność pigmentów optycznych obecnych w pudrach, które czynią naprawdę cuda.

Drogie Panie. Przede wszystkim informuję, że nastąpiła nowa era w historii pudru. Zmienił on swoją funkcję, zachowując oczywiście klasyczną. Ma nowe formy i przeznaczenie. Wszystko, każdy parametr kreujący jest skierowany na efekty iluminacji. Z ciekawostek mogę nanieść na szpaltę elektroniczną, że puder sypki (z pompką - Guerlain' a) zawiera niebywały i czarodziejski pigment (lawendowo - różowo - niebieski). Twarz w make - up' ie przypudrowana tym właśnie pudrem, daje wrażenie trójwymiarowości i koresponduje ze stylem vibrant. Dodatkowym atutem tego przedsięwzięcia urodowego jest mienienie się, które ujawnia strukturę przestrzenną twarzy.

Efekt wartości estetycznej twarzy bohaterów Zmierzchu i ich oszałamiającej urody ,tkwi oczywiście w postprodukcji filmowej. Jeśli jednak posłuchacie moich rad, jestem w stanie zaproponować Wam makijaż, który będzie się mienił jak rozświetlone skarby. Jednocześnie film ten zrobił spory krok w zakresie wyeliminowania zabobonów w temacie błyszczącej się skóry twarzy. Twarz matowa jest w niektórych kręgach uważana za wyważoną i poprawną,  jednakże nie ma w niej zupełnie emocji i tego co nazywamy miłością. A tak, jak w przypadku kina z dawnych lat czy z czasów najnowszych, najpiękniejsze symbole wizażowe dotyczyły scen najbardziej romantycznych: pocałunków, rozstań... no i powrotów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze