1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Elie Tahari- american dream

Elie Tahari
Elie Tahari
Elie Tahari to amerykański projektant izraelskiego pochodzenia. Jego historia przypomina prawdziwy "american dream"- dorastał w izraelskim sierocińcu, a dziś jest znanym na świecie projektantem mody.

Do Nowego Jorku przybył prawie z niczym, ale w latach 70., dorabiając w butiku w Greenwich, Village poznał tajniki świata mody i rozpoczął karierę projektanta. Projektował sukienki na imprezy (w erze stylu disco) i tak narodziła się jego marka (nazwana jego imieniem i nazwiskiem). Jako jeden z pierwszych projektantów otworzył butik przy Madison Avenue.

Jego kolejnym flagowym produktem stał się garnitur damski. Stworzył go w latach 80., a do dziś w jego pracowni powstają  nowe wersje. W sezonie zimowym jest to biała odsłona garnituru- szerokie spodnie z wysokim stanem lub spódnice sięgające do podłogi lub o długości midi (do połowy łydki)+ dopasowane kamizelki lub precyzyjnie skrojone marynarki. Garnitur czy imprezowa sukienka to świetna opcja na Sylwestra.

Na pewno w tych ubraniach i butach (bo w kolekcji są tez dostępne akcesoria) można przetańczyć całą noc.

Od niedawna w warszawskim centrum Promenada znajduje się butik Elie Tahari (pierwszy w Polsce). Dziś butiki Elie Tahari znajdują się na całym świecie w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Korei, Dubaju, Grecji, Meksyku i oczywiście Stanach Zjednoczonych.

I tak amerykański sen spełnił się.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze