1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Nrf2 w słoiku

</a> Estee Lauder, materiały prasowe
Estee Lauder, materiały prasowe
Nrf2 jest jednym z najbardziej ekscytujących odkryć minionych lat dokonanych przez genetyków.

Nrf2 to białko występujące w komórkach, które aktywuje geny w warunkach stresu, w celu wyprodukowania niezbędnych enzymów, które pomagają chronić komórki przed stresem. Występuje w każdej komórce ciała, jednak najbardziej potrzebne jest tam, gdzie ciało narażone jest na zanieczyszczenia, promienie UV oraz na inne uszkodzenia. Nrf2 jest najważniejszym elementem, który rozpoznaje zagrożenie i pobudza komórkę do użycia jej naturalnych sił regeneracyjnych.

To wyjątkowe białko działa jak główny regulator procesu starzenia i ma decydujące znaczenie dla optymalnego funkcjonowania komórek. Wszystkie bodźce stresowe pochodzące ze środowiska, takie jak promienie UV czy zanieczyszczenie, mogą wywoływać masową śmierć komórek bez Nrf2. Niestety w miarę, jak się starzejemy, poziom Nrf2 w naszym organizmie ulega naturalnej redukcji. Przy nieustannym spadku poziomu Nrf2, skóra nie może się już bronić przed szkodliwym wpływem środowiska, jak w młodości, dlatego nie może już zwalczać oznak starzenia.

Przełomowe odkrycie Estée Lauder: IntuiGen Technology™

Naukowcy Estée Lauder będący liderami w branży kosmetologicznej w dziedzinie genomiki (badanie genomów), odkryli zastosowanie naturalnie otrzymywanego z ekstraktu z czarnego bambusa silnego aktywatora białka Nrf2, znanego jako IntuiGen Technology™, w celu zwalczania problemu naturalnego obniżenia aktywności Nrf2 w starzejącej się skórze.

</a> Estee Lauder, materiały prasowe Estee Lauder, materiały prasowe

Przełomowa technologia zastosowana w nowym kremie wspomaga naturalną aktywację Nrf2, „głównego włącznika”, który potrafi aktywować ponad 200 genów i stymuluje produkcję najistotniejszych białek i enzymów, które pomagają skórze zwalczać przedwczesne oznaki starzenia. Testy in vitro pokazały, że wyjątkowa technologia marki Estée Lauder, IntuiGen Technology™, pomaga komórkom skóry stymulować naturalne odmładzające funkcje genów. W rezultacie skóra jest gładsza, bardziej przejrzysta i pięknie ożywiona. Z czasem skóra staje się bardziej zwarta i napięta, ukazując nowy blask i młodzieńczą witalność.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze