1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Magiczna moc brwi

Magiczna moc brwi

123RF.com
Wielu makijażystów pytanych o błędy w makijażu przyznaje, że nie doceniamy znaczenia ładnych i zadbanych brwi. Mało doceniane, ale zadbane poprawią wygląd każdej twarzy.

Idealnie głaska cera, pięknie pomalowane usta i perfekcyjne rzęsy nie zostaną docenione, jeśli nasze brwi nie będą perfekcyjne wyregulowane i uczesane. Pomimo, że na co dzień nie poświęca im się zbyt dużo uwagi, to potrafią „zrobić każdy makijaż”.

Wyregulowane wprawną ręką potrafią wyszczuplić twarz, złagodzić rysy, sprawić, że oczy będą wyglądały na większe a nos na szczuplejszy. I na odwrót - te niezadbane sprawiają, że twarz wygląda wrogo i odpychająco. Bardzo często kobietom, które chcą ekspresowo poprawić swój wygląd, proponowana jest regulacja brwi.

Tradycja regulowania brwi sięga już czasów starożytnych. Wtedy  też kobiety z wielką dbałością pozbywały się zbędnego owłosienia. Jednak mieszkanki Europy długo nie doceniały tego zabiegu.   Mieszkanki krajów dalekiego wschodu zdecydowanie bardziej dbają o wygląd swoich brwi niż Europejki, które często nie przywiązują do tego większej uwagi. Wynika to też często ze względów religijnych i tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. W krajach arabskich zabieg regulacji brwi polegający na usuwaniu ich za pomocą bawełnianej nitki cieszy się olbrzymią popularnością, u nas dopiero zaczyna być doceniany.

Samodzielnie czy u kosmetyczki?

Zarówno samodzielne regulowanie brwi, jak i to przeprowadzone u kosmetyczki, ma swoje plusy i minusy. Samodzielnie przeprowadzony zabieg nic nie kosztuje, może być wykonany o każdej dogodnej dla nas porze i my same odpowiadamy za sterylność pęsety. Niestety nowicjuszkom ciężko jest nadać brwiom ładny kształt i jest to o wiele bardziej bolesne.

Jeśli zaś natrafimy na osobę, która jest profesjonalistką w tej dziedzinie, to dzięki niej dowiemy się jak za pomocą pęsety nadać twarzy pożądany kształt. Zabieg regulowania brwi może być przeprowadzony za pomocą pęsety, rozgrzanego wosku czy wyżej wspomnianego nitkowania. Z reguły jest mnie bolesny niż ten wykonywany w domu i włoski odrastają o wiele wolniej.

Bez względu jednak na wybraną opcję  należy pamiętać, że o brwi trzeba dbać regularnie. Jeśli po ich wyregulowaniu na bieżąco będziemy pozbywać się zbędnych włosków, wówczas o wiele dłużej efekty zabiegu będą zauważalne.

Na całe szczęście minęła już moda na bardzo cienkie i wyskubane brwi. Dziś mogą być one znacznie grubsze, ważne by były równe i uczesane szczoteczką.

Sprawdź drogeryjne kosmetyki do brwi

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze