1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Moda i uroda

Daj włos! - wyjątkowa akcja fundacji Rak'n'Roll

… to najnowsza akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Utrata włosów zawsze niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią.  Utrata włosów, to skutek uboczny chemioterapii, który przeraża chorych najbardziej. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Fundacja Rak’n’Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, poprawiając wygląd, może zdecydowanie poprawić kondycję psychiczną i samopoczucie chorego.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj włos”. Fundacja Rak’n’Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. Fundacja nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które będą zbierać ścięte włosy i przekazywać je firmie, która produkuje peruki. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet, dlatego do projektu może przyłączyć się każdy salon fryzjerski w każdym mieście w Polsce, który tylko zadeklaruje chęć współpracy. Do akcji przyłączył się już salon Jagi Hupało, znanej stylistki fryzur, kreatorki wizerunku, specjalistki w kwestii wyglądu i właścicielki salonu Jaga Hupało&Thomas Wolff Hair Studio. Fundacja współpracuje również z firmą Rokoko Hair Company, która będzie przygotowywać peruki.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy ściąć włosy, według niżej wymienionych wskazówek i przesłać je razem ze swoimi danymi kontaktowymi  na adres fundacji Rak’n’Roll: ul. Chełmska 19/21, budynek "Lipsk", lok. 409 00-724 Warszawa. Peruki będą przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem.

Wymagania i instrukcja ścinania włosów

Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm. Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą. Włosy należy obcinać według następujących zasad:

 • Umyte i wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm
 • Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką najlepiej recepturką (dla bezpieczeństwa  w kilu miejscach)
 • Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy), nie należy ich wyrównać
 • Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np. w papier
 • Oznaczamy nasadę włosa np. wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem ‐ „nasada”.
 • Włosy wysyłamy na adres fundacji Rak’n’Roll.
Zobacz także: najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze