1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Trądzik kontra hiperbaryczny tlen

Jeśli myślisz, że ze swoją trądzikową, ale przesuszoną skórą jesteś wyjątkowa, to musisz zostać wyprowadzona z błędu. Coraz więcej osób boryka się z tym problemem.

Czasem pociesza się kobiety z tłustą skórą, że w zamian za wszystkie związane z nią problemy,  takie jak zaskórniki, skłonność do wyprysków i zmiany trądzikowe będą mogły dłużej cieszyć się cerą bez zmarszczek.  Zaletą nadmiernej produkcji sebum jest zmniejszenie prawdopodobieństwa wysuszenia skóry, a w konsekwencji jej przyspieszonego starzenia. Niestety, lecząc trądzik, trudno utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Kwestię tę podjęli australijscy naukowcy - zespół złożony z lekarzy i kosmetologów. Eksperci nie tylko dostrzegli  problem, ale, co najważniejsze, opracowali innowacyjny zabieg Intraceuticals Clarity, który po pierwsze dzięki działaniu kwasu hialuronowego efektywnie nawilża skórę, a po drugie – za sprawą serum o starannie opracowanym składzie – normalizuje wydzielanie i przepływ sebum z gruczołów łojowych.

Podłącz się do tlenu

Sekret terapii tkwi w zaawansowanej technologii, polegającej na wykorzystaniu unikalnej mocy hiperbarycznego tlenu. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalistycznego urządzenia, które aplikuje sprężony tlen bezpośrednio w skórę, jednocześnie wtłaczając w nią aktywne składniki lecznicze i pielęgnacyjne. Dobroczynne działanie bezpiecznego tlenu cząsteczkowego powoduje dotlenienie komórek, przywraca świeżość, zdrowy koloryt oraz intensyfikuje procesy biologiczne w skórze, zwiększa jej ukrwienie. Ponadto wykorzystywany w metodzie Intraceuticals kwas hialuronowy spełnia dwie funkcje: nawilża i jest nośnikiem składników zawartych w serum Clarity. Substancjami aktywnymi, przyłączanymi do cząsteczek kwasu hialuronowego,  są między innymi selen (redukuje stany zapalne), hipoalergiczna fitosfigozyna (działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie), kwas alfa-liponowy (odtruwa i zmniejsza kolonizację Propionibacterium acnes – bakterię wywołującej trądzik młodzieńczy) oraz kwas salicylowy (delikatnie złuszcza, redukuje wielkość porów, wygładza).

Dzięki specjalnie dobranym składnikom serum skóra regeneruje się już po pierwszym zabiegu: złagodzone zostają stany zapalne, szybciej goją się blizny potrądzikowe, a skóra uzyskuje odczuwalnie wyższy poziom nawodnienia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze