1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Kosmetyk z bursztynu

Kosmetyk z bursztynu

123RF.com
Obiekt zainteresowań poszukiwaczy skarbów i medycyny ludowej. Pożądany przez kupców, jubilerów ale i naukowców, którzy wraz z kosmetologami tworzą najlepsze bursztynowe kosmetyki.

Bursztyn to kopalna żywica drzew iglastych o złożonym składzie chemicznym. Ma kształt nieregularnych bryłek o barwie zazwyczaj jasnożółtej lub po prostu bursztynowej. Polerowany przez setki lat przez morskie fale nabiera pięknego połysku. Może zawierać szczątki zwierząt lub roślin pochodzące z okresu kredy i trzeciorzędu .

Bursztyn a medycyna ludowa

W medycynie ludowej bursztyn jest uznawany za lek na schorzenia takie, jak: nadciśnienie, reumatyzm, wrzody, gorączkę, choroby wirusowe i bakteryjne. Zawieszony w postaci amuletu, miał także chronić przed działaniem złych mocy.

Bursztyn w kosmetyce

Bursztyn bardzo ceniony jest przez przemysł kosmetyczny. Przez wieki wierzono, że zapewnia młodość, co zostało potwierdzone, ponieważ bursztyn jest bardzo silnym antyoksydantem. Kosmetyki z dodatkiem bursztyny nasilają procesy regeneracji i odnowy komórkowej toczące się w skórze.

Zapobiega on również przetłuszczaniu się włosów i poprawia ich kondycje. Wyraźnie zmiękcza, wygładza i dodaje skórze blasku, co już dawno doceniły Skandynawki.

Bursztyn rewelacyjnie wpływa na kondycje dojrzałej skóry, która traci jędrność i napięcie. Wzmaga sprężystość i elastyczność skóry oraz spłyca zmarszczki.

Bursztynowe kosmetyki zdobyły wiele prestiżowych nagród i doceniane są przez naukowców. Coraz więcej gabinetów odnowy biologicznej sięga po zabiegi z dodatkiem bursztynu, działają one ujędrniająco, dotleniająco, rozświetlająco i przeciwko starzeniu się skóry (anti-aging).

Może więc nie tylko diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety? Jedno jest pewne, bursztyn zasługuje na uwagę nie tylko miłośniczek biżuterii, ale i kobiet, które chcą pięknie wyglądać.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze