1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. OCM-oczyszczanie skóry olejami

OCM-oczyszczanie skóry olejami

123Rf.com
Połączenie słów „mycie” i „olejami” wydaje się być bardzo niespójne, ale ta nowa metoda zdobywa coraz więcej fanek.

Która kobieta nie chciałaby mieć idealnie gładkiej i pięknej skóry? Kluczem do jej idealnego wyglądu, ale i jak najdłuższego zachowania młodości, jest dokładne oczyszczanie. Wiemy, że mycie zwykłą wodą i zasadowym mydłem nie służy skórze, więc może oleje staną się przełomem w oczyszczaniu skóry?

Na czym polega OCM?

Według metody OCM tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, czyli najlepszym sposobem na zmycie sebum i zanieczyszczeń ze skóry jest użycie olei. Jest to metoda bardzo naturalna dla skóry. Podstawowym składnikiem mieszanki olejowej jest olej rycynowy, który mieszany jest z olejem bazowym.

Jak przygotować mieszankę do mycia?

Olej rycynowy stosowany samodzielnie mógłby za bardzo wysuszyć skórę, więc należy go zmieszać w odpowiednich proporcjach z olejem bazowym. Zasada jest bardzo prosta: im skóra bardziej sucha - tym mniej oleju rycynowego. W przypadku skóry tłustej działa antyseptycznie, wygładza i ogranicza łojotok.

Skóra sucha,wrażliwa, alergiczna, dojrzała oraz naczynkowa
- 10% oleju rycynowego i 90% oleju bazowego. Polecane oleje bazowe:migdałowy, z avocado, bawełniany,z owsa i kiełków pszenicy, oliwa z oliwek.

Skóra tłusta i trądzikowa
- 40% oleju rycynowego i 60% oleju bazowego. Polecane oleje bazowe do skóry tłustej: jojoba oraz olej lniany zaś do skóry trądzikowej olej z krokosza barwierskiego z 2-3 kroplami olejku herbacianego czy pichtowego.

Skóra normalna i mieszana -20% oleju rycynowego i 80% oleju bazowego. Polecane oleje bazowe:olej jojoba, ze słodkich migdałów, avocado,olej z orzechów laskowych .

OCM krok po kroku

1.Na nieoczyszczoną i suchą twarz nakładamy mieszankę oleju bazowego i rycynowego. Możemy też rozsmarować ją na dłoniach i wokół paznokci. 2.Delikatnie masujemy skórę kolistymi ruchami ze szczególnym uwzględnieniem problematycznych miejsc. 3.W ciepłej ale nie wrzącej wodzie moczymy czysty i przeznaczony tylko do tego ręcznik, po czym przykładamy go do twarzy. 4.Czekamy, aż ręcznik wystygnie - pod wpływem ciepła łatwiej usunąć zanieczyszczenia. 5.Ścieramy z twarzy brud i oleje. Ręcznik dokładnie płuczemy. 6.Ponownie moczymy ręcznik w ciepłej wodzie i przykładamy do twarzy. Powtarzamy 2-3 razy. 7.Ścieramy z twarzy resztki oleju i płuczemy ręcznik w chłodnej wodzie. Wycieramy twarz, tak by zamknąć rozszerzone pory. 8.Nakładamy na skórę ulubiony krem do twarzy.
Przeczytaj także o zaletach olejku cynamonowego

Kilka porad

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by ręcznik po każdym oczyszczaniu olejami dokładnie umyć w wodzie z detergentem, tak by nie dopuścić do rozwoju bakterii. Jeśli masz naczynkową cerę, nigdy nie trzyj skóry zbyt mocno i uważaj na zbyt wysoka temperaturę. Przy ropnym trądziku lepiej wycieranie skóry ręcznikiem zastąpić ziołową parówką. Nie mieszaj ze sobą więcej niż trzech olei bazowych, a całą mieszankę przechowuj w buteleczce z ciemnego szkła.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze