1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Bajka o bardzo głodnej gąsienicy

Materiały wydawnictwa
Zachwycającą, kultową od lat książeczkę o "Bardzo głodnej gąsienicy" wydało właśnie Wydawnictwo Tatarak

Zawsze współczułam mamom, których dzieci po raz 20 powtarzały: Mamo, przeczytaj raz jeszcze tę bajkę. No bo ile razy można czytać tę samą historię w ciągu jednego wieczoru? Ile?

Tymczasem w moje ręce wpadła książeczka, do której mogłabym co chwila zaglądać. Opowiada ona o tygodniu z życia pewnej malutkiej ale bardzo głodnej gąsienicy, która cały czas je, je i je coraz więcej, aż w końcu staje się wielką gąsienicą. Je wszystko, co napotka na drodze, a  codziennie jest to coś nowego. Je aż do finału, a ten zawsze mnie zachwyca, tym bardziej, że cała historia zawiera się w kilkunastu uroczych rysunkach.

W dodatku ta gąsienica, to nie jest jakaś tam sobie zwykła gąsienica, tylko celebrytka, która w tym roku kończy 43 lata! Jej autor, Eric Carle, stworzył ją w 1969 i jak dotąd opowieść przetłumaczono na 47 języków i sprzedano w prawie 30 milionach egzemplarzy. Skąd taki sukces? Z jednej strony cudowny, prosty i zrozumiały dla małego dziecka język, z drugiej doskonałe rysunki, wreszcie - nieoceniony walor edukacyjny. Przy tej książeczce uczymy się dni tygodnia, nazw owoców, a także prostego procesu biologicznego, jaki przechodzi gąsienica, by zamienić się w motyla.

Zapraszam do zapoznania się z najciekawszą gąsienicą, jaką znam, w książeczce wydanej przez Wydawnictwo Tatarak

"Bardzo głodna gąsienica", Eric Carle, Wydawnictwo Tatarak

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze