1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Samotne wakacje - 7 wskazówek na ich osłodę

Samotne wakacje - 7 wskazówek na ich osłodę

123rf.com
W czasach, kiedy bycie singlem jest popularne, samotne wakacje wpisują się w ten trend. Człowiek jest jednak istotą społeczną i zawsze szuka bliskości. Kiedy wyjeżdżasz sama, nie masz rutynowych zajęć i nie ma wokół ciebie znajomych ludzi, mogą dogonić cię negatywne emocje. W jaki sposób spędzić samotne wakacje z korzyścią dla psychiki?

1. Obniż poziom oczekiwań Zwykle mitologizujemy to, na co długo czekamy. Tak może być z wakacjami. Jeśli żyjesz w napięciu, codziennym stresie, łatwiej ci stłumić niepokój czy smutek. Kiedy będziesz sama, mogą one zacząć domagać się uwagi. I może pojawić się złość, że miało być tak cudownie. Jest na to rada - przyjrzyj się swoim uczuciom, doświadcz ich, a pojawią się również radość i spokój.

2. Odezwij się do bliskich osób
Jeśli podczas wakacji zacznie ci doskwierać samotność, wyślij e-maila, sms-a lub zadzwoń do tych, z którymi może nie masz czasu się skontaktować, gdy pracujesz. To osłodzi twoje poczucie osamotnienia.

3. Bądź aktywna Gdy samotne leżenie na plaży, kiedy obok przytula się jakaś para a z drugiej strony biegają dzieci z łopatkami, jest dla ciebie zbyt trudne, postaw na aktywny
wypoczynek. Wycieczki, zwiedzanie, sport - jest mnóstwo atrakcji podczas których możesz spotkać fajnych, podobnych do ciebie ludzi.

4. Odpręż się Postaw również na relaks. Dzieci, które są dotykane, potrafią bezwarunkowo kochać. Człowiek potrzebuje dotyku, by odczuwać. Dlatego pomyśl o różnego rodzaju masażach
czy zabiegach w SPA.

5. Nadrób zaległości
Nastrój poprawia nam to, że coś dokończymy, zrobimy to, co zabiera nam energię, bo o tym myślimy. To może być porządek w zdjęciach, które masz w laptopie, napisanie do kogoś kilku słów, wyrzucenie starych czasopism.

6. Zrealizuj marzenie
Pomyśl o wakacjach niestandardowo. Nie muszą to być przecież egzotyczne wczasy, morze, jeziora lub góry. Możesz zapisać się na interesujący cię kurs lub zrobić coś naprawdę szalonego o czym od dawna marzysz.

7. Znajdź czas na refleksję Samotność to dobry czas na to, żeby poczuć swoje wnętrze. To może być dobry moment na zadanie sobie ważnych pytań
, zastanowienie się co w moim życiu lubię a co chcę zmienić. W oddaleniu od codziennych spraw, które bardzo nas angażują, nie pozwalając na refleksję, możemy naprawdę się ze sobą skontaktować.

Artykuł - Czy lato to zawsze radość?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze