1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Jak przeżyć rozstanie: 5 kroków do uzdrowienia serca

123rf
Po rozstaniu potrzebny jest czas na uzdrowienie serca. Tylko wówczas można spotkać kogoś nowego i żyć z nim według nowego scenariusza. Jak przeżyć czas po rozstaniu?

1. Puść go. To pierwszy i najważniejszy krok, nie pielęgnuj w sobie ckliwych wspomnień, nie śledź jego profilu na Facebooku, nie słuchaj piosenek, przy których kochaliście się. Przyjmij fakt, że nie ma go już w twoim życiu. To ci pomoże obudzić się do nowego życia.

2. Skoncentruj umysł na czymś innym. Jeśli będziesz siedziała w domu i niewiele robiła, twój umysł będzie wracał do przeszłości
. Może robić to nawet nieco obsesyjnie. Dlatego skoncentruj się na czymś innym. Spotykaj się z przyjaciółmi, zajmij się sportem, zapisz się na jakieś zajęcia. Postępuj tak, żeby nie myśleć za dużo.

3. Przestań zastanawiać się, dlaczego tak się stało. Nie znajdziesz jednej odpowiedzi. Umysł znajdzie ich przynajmniej kilka, nie będzie miał pewności. A to spowoduje twój niepokój, poza tym uruchomisz krytyka wewnętrznego, który będzie nękał cię, że to twoja wina. Jeśli obwinisz drugą stronę, też nie przyniesie ci to ulgi. Będziesz pielęgnować w sobie niepotrzebną urazę. Na ten związek spojrzysz za jakiś czas z dystansu. Teraz nie możesz cofnąć czasu, żeby coś zmienić. Daj sobie więc spokój z zastanawianiem się, dlaczego się rozstaliście
.

4. Zrób listę spraw, których nie akceptowałaś w związku.
Zaraz po rozstaniu przypomina nam się to, co było fajne i z czym najtrudniej się rozstać. Poświęć temu chwilę, ale później przypomnij sobie, co było dla ciebie trudnego. Zrób listę spraw, których nie akceptowałaś, wypisz wady swojego byłego partnera.

5. Skoncentruj się na przyszłości.
Wyobraź sobie ją. Jak widzisz siebie, jak wyglądasz, jak się czujesz, kto jest u twojego boku. Staraj się jak najczęściej relaksować umysł i ciało, by czuć wizję najlepszej wersji siebie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze