1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak się zachowują mężczyźni bez kobiet?

Jak się zachowują mężczyźni bez kobiet?

123rf.com
Wyniki badań wskazują, że faceci, gdy nie ma w pobliżu kobiet, są mniej oszczędni i bardziej kompulsywni niż w damskim towarzystwie. Takie zachowanie cechuje również zwierzęta płci męskiej.

- Mężczyźni i samce wielu gatunków zwierząt stają się bardziej rywalizacyjni, gdy nie ma kobiet lub samic - powiedział Vladas Griskevicius, psycholog University of Minnesota. - Mężczyźni wówczas bardzo potrzebują potwierdzania swojej wartości, bo nie znajdują go w oczach kobiet. Robią to za pomocą pieniędzy, statusu, poprzez produkty. Dlatego na przykład przestają oszczędzać.

Naukowcy udowodnili, że wydatki mężczyzn, kiedy w ich w życiu nie ma kobiet, wzrastają nawet o 42 procent! Wtedy są częściej skłonni do pożyczania pieniędzy, kompulsywnych zakupów i prawie w ogóle przestają odkładać pieniądze. Badacze twierdzą, że takie zachowanie jest podświadomie. Nie ekonomia nami rządzi, tylko instynkty. W towarzystwie kobiet mężczyźni stają się bardziej refleksyjni, automatycznie zmieniają się ich pragnienia i zachowania. Stają się bardziej odpowiedzialni i racjonalni. Ale i tak poziom zadłużenia kart kredytowych mężczyzn jest większy niż kobiet.

Źródło: University of Minnesota

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze