1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

O czym rozmawiają szczęśliwe pary?

123rf
123rf
Badania opublikowane w Psychological Science wskazują, że ludzie są razem szczęśliwsi, gdy angażują się w ważne rozmowy.

Dzieje się tak, bo angażując się w znaczące rozmowy, lepiej się poznajemy. Podczas takiej wymiany myśli odkrywamy się, zapraszamy do własnego świata, a to zbliża. O czym rozmawiają szczęśliwe pary?

1. Trudne momenty. Szczęśliwe pary dzielą się ze sobą tym, co niewygodne – swoimi trudnymi przeżyciami. Kiedy nie boimy się z ukochaną osobą poruszać drażliwych, wstydliwych tematów, stajemy się sobie bliżsi.

2. Światopogląd. Nie musicie się ze sobą we wszystkim zgadzać, ale dobrze jak znacie swoje poglądy na priorytetowe sprawy, wiecie, jakie wyznajecie wartości i co jest dla was ważne.

3. Obawy i niepewność. Kiedy umiesz zwierzyć się partnerowi ze swych najgłębszych lęków, oznacza to, że jest między wami zaufanie. Trup wyjęty z szafy przestaje straszyć.

4. Dzieciństwo. Szczęśliwe pary wiedzą o sobie wiele, na przykład o tym jakim dzieckiem był partner. Wesołym, komunikatywnym czy wycofanym, zalęknionym? W co lubił się bawić i w ogóle – jak upłynęło jego dzieciństwo.

5. Wcześniejsze relacje. To drażliwy temat i nie chodzi o to, żeby zwierzać się z intymnych szczegółów (to nie jest wskazane), ale ogólna wiedza o wcześniejszych relacjach jest istotna. Chodzi o to, żeby wiedzieć, w jakim miejscu jesteśmy teraz razem. Czego wspólnie mamy się nauczyć, co dopełnić.

6. Życie rodzinne. To, w jakiej atmosferze się wychowaliśmy, znacząco na nas wpływa. Dalej w jakimś stopniu funkcjonujecie w swoich rodzinach. Dlaczego partner nie przepada za swoim bratem i o co ma żal do mamy? Jeśli to będziesz wiedziała, poznasz go lepiej i lepiej zrozumiesz.

7. Aktualne wydarzenia. Bycie na bieżąco z tym, co się w waszym życiu dzieje, jest konieczne, żeby tworzyć dobrą relację. Tak tworzy się codzienna bliskość.

9. Pasje. Fajnie jest porozmawiać z bliską osobą o obejrzanym filmie, przeczytanej książce, słowem o tym, co nas interesuje, ciekawi, co przeżywamy. To kolejne miłe zaproszenie osoby, którą kochamy, do naszego wewnętrznego świata.

10. Przyszłość. Wizje i plany dotyczące przyszłości wiele o nas mówią. Warto dzielić się z partnerem swoimi marzeniami, celami, aspiracjami. Mówcie sobie o tym, dokąd zmierzacie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze