1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Slow Aging
 4. >
 5. Męska twarz w gabinecie

Męska twarz w gabinecie

fot. iStock
fot. iStock
Widziałam niedawno film pt. Kowboje i obcy” i patrząc na Daniela Craiga, zobaczyłam klasycznego pacjenta mojego gabinetu, wychudzona twarz, zapadnięte policzki, głębokie zmarszczki na czole i wokół oczu, opadająca górna powieka oraz wyżłobiona tzw. dolina łez.

Natura nie jest sprawiedliwa w kwestii zróżnicowania procesów starzenia u kobiet i u mężczyzn. Panowie starzeją się zdecydowanie ładniej, zmarszczki raczej dodają im charakteru, niż postarzają, można nawet powiedzieć, że z upływem lat mężczyźni przystojnieją. Dlaczego więc przychodzą do gabinetów medycyny estetycznej? Często dlatego, że jednak, mimo przyjaznego stosunku natury do starzejącego się mężczyzny, sytuacja nie jest idealna. Kurze łapki zajmują pół policzka albo w towarzystwie grubych, „męskich” zmarszczek widać też drobne, podkreślające ścieńczenie i wiotkość skóry. Pod oczami pojawiają się „worki”, cienie i zagłębienia. Zapadnięty policzek przestaje być sexy, a zaczyna podkreślać coraz cięższy fałd zwieszający się nad bruzdą nosowo-wargową. Owal twarzy smukleje i staje się mniej męski, a dodatkowo pojawiają się na nim zagłębienia i wypukłości, które nie tylko u kobiet wyglądają mało atrakcyjnie.

Decyzja o wybraniu się do gabinetu pojawia się często pod wpływem kobiety („starej”, ale wciąż kochającej żony czy „nowej” partnerki), pytań przyjaciół o „zmęczony” wygląd, a czasem pod wpływem dostrzeżonego nagle kątem oka odbicia w lustrze.

Same procedury zabiegowe wyglądają podobnie jak u kobiet: rozmowa dotycząca ogólnego stanu zdrowia, ewentualnych przeciwwskazań, analiza twarzy, ustalenie planu działania dopasowanego do oczekiwań i możliwości. Czasem potrzebny jest jeden zabieg, a czasem kilka. Wybieramy je spośród wszystkich procedur oferowanych przez medycynę estetyczną. Dla odmłodzenia samej skóry – pilingi chemiczne, lasery, fale radiowe, dla złagodzenia zmarszczek mimicznych – toksynę botulinową, dla odtworzenia objętości policzków i zmniejszenia głębokich zmarszczek – preparaty kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia czy kwasu polimlekowego. Mimo że doceniamy męskość naszych pacjentów, nie testujemy ich wytrzymałości i do mniej przyjemnych zabiegów stosujemy znieczulenie (zwykle kremem znieczulającym). Kiedyś powiedziałabym, że mężczyźni częściej niż kobiety mają tendencję do omdleń, ale ostatnio praktycznie nie spotykam takich reakcji. Mężczyźni są dzielni. Ale jednak... trochę się boją. Czego? Przesady, śmiesznego lub nienaturalnego wyglądu. Dlatego mężczyzna wymaga szczególnej rozwagi lekarza w wyborze zabiegów czy ilości podawanych preparatów. Trochę za duży policzek na twarzy kobiety nie będzie tak zauważany przez znajomych jak wcale nie taki duży, ale nadmiernie zaokrąglony policzek mężczyzny.

Wracając do Daniela Craiga: niewątpliwie jest bardzo męski. Ale choć mógłby być moim kolegą ze szkolnej ławy, „młodziej” czułabym się w niej z kolegami ze starszej klasy: Bradem Pittem, Johnnym Deppem czy nawet Bruce’em Willisem... Jak powiedziała pewna modelka: „Image is superficial. But also very powerfull” (Obraz jest powierzchowny. Ale ma wielką siłę). Życie rozdaje różne role. Rozdaje też różną powierzchowność, czasem nie najlepiej dopasowaną do przydzielonej roli.

Dr n. med. Małgorzata Żak Lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Time Clinic

Tylko dla mężczyzny

Niewiele firm oferuje zabiegi tylko dla panów. Zwykle stosuje się w ich przypadku te same wypełniacze czy składniki odżywcze co u kobiet, z tą różnicą, że podaje się je w bardziej skoncentrowanych dawkach dostosowanych do specyfiki męskiej skóry.

Męska twarz ma inną budowę i rysy, dlatego bardzo łatwo zmienić ją, ale niestety na niekorzyść – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic. Niepotrzebne jest w jej przypadku podkreślanie policzków, unoszenie brwi czy powiększanie ust. Tego często pragną kobiety, a kompletnie nie sprawdza się u panów. Im zresztą nie chodzi o rzeźbienie twarzy. Chcą wyglądać naturalnie, tylko młodziej, więc skupiają się na tym, by pozbyć się głębokich bruzd, na przykład nosowo-wargowych, które potrafią bezlitośnie postarzać, zwłaszcza gdy twarz jest szczupła. – Dlatego u mężczyzn oszczędnie stosuję np. wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Mają oni z reguły dobrze nawilżoną cerę, a takie preparaty dodatkowo „łapią wodę”, więc można uzyskać efekt opuchniętej, napompowanej twarzy. Aby uniknąć takiego nienaturalnego rezultatu, częściej sięgam po wypełniacze (np. Radiesse), które mają w składzie także wapń i fosfor – dodaje dr Aleksandra Jagielska.

Organiczne wypełnienie

Neauvia Organic for Men to organiczne wypełniacze nowej generacji na bazie czystego kwasu hialuronowego z dodatkiem hydroksyapatytu, specjalnie dla mężczyzn. Powstały w innym procesie usieciowienia niż zwykły kwas hialuronowy (są czystsze biologicznie, bez błon komórkowych), co minimalizuje reakcje niepożądane (np. uczulenia).

Stimulate Man i Intense Man to preparaty uzupełniające ubytki skroni oraz modelujące kontury twarzy, kości policzkowe, brodę i żuchwę czy pozwalające na korekty nosa.

Stimulate Man łączy efekt wypełnienia i stymulacji. Dzięki unikatowej budowie dobrze rozmieszcza się w grubej skórze mężczyzny, nie ulegając przemieszczeniom. Cząsteczki kwasu łączą się w jedną całość, bez żadnych nierówności. A dodatek hydroksyapatytu wapnia stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, rekonstruując tzw. stelaż dla skóry. Produkt pozwala przywrócić jędrność skórze twarzy i mimo jej ciężkiej struktury utrzymać ją na powstałym stelażu włókien kolagenowych.

Intense Man jest używany do wypełniania bruzd i głębokich zmarszczek. Efekt jego działania to zatrzymanie procesów starzenia na ponad 12 miesięcy. Produkt poleca się szczególnie panom, którzy borykają się z utratą objętości skóry i zapadającymi się policzkami lub opadającym owalem twarzy.

Już kwadrans po podaniu wypełniacza nie ma obrzęku i można powrócić do swoich zwykłych zajęć, a dobry efekt widać po mniej więcej 5–7 dniach. Po zabiegu widoczna jest poprawa jakości skóry, wrażenie odmłodzenia, zrelaksowania rysów twarzy oraz wyraźne zatrzymanie procesów starzenia dzięki obecności hydroksyapatytu wapnia na mniej więcej rok. Wypełniacz powoduje zwiększenie elastyczności tkanek i niwelowanie głębokich i grubych zmarszczek wynikających z budowy skóry mężczyzny. Zabieg trwa około godziny, kosztuje ok. 1200–1500 zł.

Młodszy wygląd

Stymulator tkankowy na bazie hydroksyapatytu wapnia przywracający objętość tkanki (np. Crystalys firmy Croma-Pharma) poprawia elastyczność, gęstość i jędrność skóry. Daje efekt porównywany do liftingu, ale łagodniejszą metodą ostrzykiwania, bez efektów ubocznych, jakie niesie inwazyjny zabieg. Pozwala odmłodzić twarz przez wypełnienie i stymulację tkanek miękkich wybranych części twarzy. Nie jest to typowy wypełniacz. Jego główne zadanie to poprawa gęstości i uzupełnienie ubytków w skórze. Zaletą są brak migracji wypełniacza, niewielkie objawy uboczne oraz krótki okres rekonwalescencji. Mechanizm jego działania w pierwszym etapie polega na tworzeniu „rusztowania” dla nowo powstających fibroblastów, powodującego natychmiastowe wypełnienie tkanki, a w drugim budują się włókna kolagenowe wypełniające ostrzyknięte miejsca, dając pożądaną objętość. Stymulacja naturalnego kolagenu pozwala odbudować funkcje podporowe skóry, co daje efekt zrelaksowanej twarzy. Polecany jest osobom, które chcą poprawić owal twarzy, wypełnić okolicę brwi, skroni, grzbietu nosa, kości policzkowych, fałdów nosowo-wargowych, policzków czy podbródka. Uzupełnia utraconą objętość twarzy, poprawia owal, wygładza bruzdy czy zmarszczki. Można go podawać w różne części twarzy i dłonie, z wyjątkiem okolic oczu i ust. Ponieważ nie chłonie wody, nie przemieszcza się i wygląda bardzo naturalnie, świetnie sprawdza się w przypadku męskiej twarzy, bo pozwala na zachowanie jej kanciastej budowy, męskich rysów, linii żuchwy (zwykłe wypełniacze mogą dać efekt „zaokrąglenia twarzy”, co w przypadku panów jest niekorzystne). Efekt jest widoczny zaraz po zabiegu, a potem następuje długotrwałe działanie stymulujące. Preparat zapewnia naturalny wygląd nawet do 2 lat, potem ulega rozkładowi. Jego zaletą jest możliwość łączenia z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Cena: ok. 1300 zł.

Botoks na zmarszczki

Skutecznym zabiegiem wygładzania, usuwania zmarszczek i zapobiegania ich powstawaniu u obu płci jest ostrzykiwanie toksyną botulinową potocznie nazywaną botoksem. Substancja czasowo osłabia przewodnictwo nerwowo-mięśniowe odpowiedzialne za skurcz mięśni. Jeśli zabieg jest prawidłowo wykonany, nie ma mowy o efekcie maski. W przypadku mężczyzn polecany jest w miejscu kurzych łapek, bruzdy między brwiami, czyli tzw. lwiej zmarszczki, linii na czole, opadających powiek czy kącików ust. Ze względu na rozwinięty układ mięśniowy dawki preparatu są większe niż u kobiet. Zabieg musi być wykonany precyzyjnie, aby zachować ruchomość czoła – podanie nadmiaru preparatu może skutkować zgrubieniem między brwiami czy uniesienia ich, co nadaje twarzy groźny wyraz. A nadmiar preparatu wstrzyknięty w okolicy oka może spowodować, że cały układ mięśni na czole stanie się mniej ruchomy lub pojawią się obrzęki pod oczami. Najbardziej naturalny efekt uzyskuje się, kiedy za pierwszym razem podaje się mniejszą dawkę preparatu, a po mniej więcej 2 tygodniach uzupełnia jego ilość. Rezultat jest widoczny po tygodniu przez 4–6 miesięcy (wraz z kolejnymi zabiegami czas działania botoksu wydłuża się). W tym czasie skóra może odpocząć, zmarszczki wygładzają się, a twarz odzyskuje zdrowy, promienny wygląd. Zabieg trwa ok. 30 minut, koszt: zmarszczka lwia, kurze łapki lub zmarszczki poprzeczne na czole ok. 500 zł, cała górna część twarzy 1000–1500 zł.

Inna skóra

Główna różnica między skórą u kobiet i mężczyzn polega na innej grubości skóry (męski naskórek ma ok. 30 warstw, kobiecy 15–20), nawilżeniu (które stymulują hormony) i umięśnieniu, co powoduje, że mężczyźni starzeją się później i inaczej. Pojawiają się u nich wyraźne linie, głębokie zmarszczki i bruzdy, mniej drobna siateczka zmarszczek lub jej brak. Skóra kobiet i mężczyzn różni się też splotem włókien kolagenowych i siecią tkanki łącznej skóry właściwej. U mężczyzn obserwuje się mniej „zapadania twarzy”, ale bardziej widoczne są ubytki tkanki, np. bruzdy nosowo-wargowe czy tzw. dolina łez, opadanie brwi i widoczne zmarszczki na czole. Samo starzenie się skóry u mężczyzn jest procesem ciągłym, a u kobiet następuje gwałtownie w okresie menopauzy. Różnice w budowie wpływają też na nieco inną profilaktykę oraz sposób niwelowania oznak starzenia.

Dr n. med. Aleksandra Jagielska lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, Właścicielka Kliniki Sthetic

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Zwierciadło

UA Infinity Bra - biustonosz, który dba o zdrowe piersi

fot. materiały prasowe Under Armour
fot. materiały prasowe Under Armour
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Źle dobrany biustonosz to problem, z którym boryka się większość kobiet. Noszenie nieodpowiedniego stanika może mieć poważne konsekwencje zdrowotne - bóle pleców, uciski na przeponę, a nawet problemy z oddychaniem czy trawieniem. Under Armour zmienia zasady gry świata biustonoszy sportowych – dzięki innowacjom, które rozwiązują powyższe dwa problemy i wspierają ciało kobiety w naturalnym ruchu.

Aby stworzyć najnowszy model biustonosza Infinity Bra, marka Under Armour testowała prototypy wspólnie z ekspertką w dziedzinie zdrowia piersi dr Joanną Scurr oraz brytyjskim Uniwersytetem Portsmouth. Współpraca miała za zadanie stworzyć perfekcyjnie dopasowany stanik treningowy, który harmonizuje z kobiecym ciałem w zupełnie nowy sposób.

Tradycyjne staniki sportowe powstają poprzez wycięcie miseczek z płaskiej pianki, a następnie ich formowanie i oklejenie warstwami materiałów. Zespół projektantów Under Armour zastosował natomiast technologię wtryskowego formowania płynnej pianki, która zapewnia bardziej naturalny kształt, dopasowanie do ruchu piersi i o wiele niższą wagę.

Elastyczne miseczki zaprojektowano tak, aby niwelować wstrząsy o każdej sile oraz naturalnie otulać ciało kobiety w wahadłowym ruchu w górę, dół i na boki. Płynna pianka ukształtowana jest w formie symbolu nieskończoności – poziomej ósemki, którą ruch piersi wyznacza podczas skakania i biegu. Przełomowa konstrukcja zapewnia odpowiednie wsparcie biustu bez kompromisów na oddychalności i wygodzie.

„Większość osób tego nie zauważa, ale piersi podczas ćwiczeń i biegania poruszają się nie tylko w górę i dół. Kołyszą się także na boki, do środka i na zewnątrz. Projektanci Under Armour przy tworzeniu biustonosza Infinity Bra wzięli pod uwagę ten naturalny rytm, aby stworzyć produkt, który współgra z kobiecym ciałem” - mówi dr Joanna Scurr.

Biustonosz Infinity Bra wykorzystuje jedne z najbardziej zaawansowanych innowacji materiałowych Under Armour. Pozwoliły one na stworzenie najlżejszego i najszybciej schnącego stanika sportowego w kolekcji marki. Najnowocześniejsze technologie zostały wzbogacone o regulowane elastyczne ramiączka, które zapewniają niezrównane wsparcie biustu przy łatwym zakładaniu i zdejmowaniu biustonosza.

Biustonosz UA Infinity Sports Bra jest dostępny w cenach od 169,99 do 259,99 zł i w rozmiarach od XS do 3D.

 1. Zwierciadło

Every summer has a story

fot. materiały prasowe Femi Stories
fot. materiały prasowe Femi Stories
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Jesteśmy sobą w pełnej okazałości. Tańczymy, płaczemy ze szczęścia, próbujemy rzeczy, których wcześniej nie śmiałyśmy spróbować. Podróżujemy i odnajdujemy siebie we współczesnej dżungli. Kolekcja Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zainspirowane wydarzeniami, które zmieniły nas na zawsze.

Kochamy markę Femi Stories. Za projekty, które uwielbiamy najbardziej - takie, w których czujemy się swobodnie, które przypominają nam najpiękniejsze, błogie chwile: wschody słońca, szum oceanu, piaszczyste i bezkresne plaże.

Femi Stories na sezon wiosna-lato 2020 to cztery kolekcje kapsułowe zaprojektowane z myślą o #FemiGirls i ich aktywnym stylu życia. Stworzone dla dziewczyn, które zaczynają swój dzień od jogi, a kończą go surfując przy zachodzie słońca; podróżują i stale szukają nowych wyzwań, odkrywają swoje potrzeby i poprzez swój styl śmiało je wyrażają. Czerpią energię z kosmopolitycznego miasta, ale nie wyobrażają sobie życia z dala od natury. Cztery historie, w której każda odnajdzie siebie.

1. LOVE IN MARRAKESH Historia inspirowana marokańskimi zachodami słońca nad tętniącym życiem, pełnym ekscytujących bodźców miastem. Niebanalnie połączenie ognistego odcienia pomarańczy, głębokiego granatu i delikatnego błękitu z motywem przewodnim LOVE, zaprojektowanym po wizycie w muzeum Yves Saint Laurent w Marrakeszu.

2. WILD AT HEART Kapsuła oddająca dzikość serca #FemiGirl i naszą wieczną miłość do natury. Tu nie obowiązują żadne zasady – nowy, autorski florystyczny print zestawiliśmy z kultową panterką i połączyliśmy z odcieniem morskiej zieleni, a kurtkę Franta i szorty Start znajdziecie w odcieniu metalicznego złota. Tutaj regułą jest brak reguł.

3. PALM TREE RESORT Lato w pełni, zabawa barwami dodającymi energii, siła wzorów i kolorów. Florystyczny wzór, paski, gorąca czerwień i głęboka zieleń. To wszystko znajdziecie w nowych modelach mini, midi i maxi sukienek, kultowej bluzie Kenta, parce Paloma czy idealnie skrojonych strojach kąpielowych.

4. PINK OCEAN Historia inspirowana podróżą po piaszczystych brzegach oceanu i andaluzyjskimi zachodami słońca. Modele w odcieniu pudrowego różu i niebieskiego przełamane zostały delikatnym printem nawiązującym do tego, co kochamy najbardziej – słońca plam i fal.

Jest pięknie. I już nie możemy doczekać się lata.

 1. Zwierciadło

Świąteczne inspiracje prezentowe

Zobacz galerię 8 Zdjęć
Nie masz pomysłu na wyjątkowy prezent dla najbliższych? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji. Anielskie włosy, piękna fryzura i promienna cera to prezent, który możesz podarować tym, których kochasz.

ANIELSKIE WŁOSY W STYLU EKO

Najmodniejsza na świecie marka kosmetyków do włosów, KEVIN.MURPHY, to strzał w dziesiątkę. W szczególności dla wielbicielek najnowszych trendów, ekologii oraz… posiadaczek cienkich włosów! Zestaw SPEAKING VOLUMES, w skład którego wchodzi szampon ANGEL.WASH oraz odżywka ANGEL.RINSE w połączeniu z kultowym lakierem SESSION.SPRAY, sprawi, że te święta będą wyjątkowo piękne oraz pełne objętości.

KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl) KEVIN.MURPHY SPEAKING VOLUMES, 234 zł (hair2go.pl)

HANDMADE STORY

Dla miłośniczek rękodzieła trafionym prezentem będą zestawy spinek TURTLE STORY. Ręcznie wykonane szylkretowe spinki o nietuzinkowych kształtach będą idealnym uzupełnieniem świątecznych fryzur. Zapakowane są w ekologiczne oraz ozdobne pudełko.

TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl) TURTLE STORY – zestaw 2 spinek od 69 zł  (hair2go.pl)

ŚWIĄTECZNA REGENERACJA

Dla miłośniczek profesjonalnej pielęgnacji włosów wybierz niezawodny zestaw regenerujący OLAPLEX. To doskonałe rozwiązanie dla posiadaczek każdego rodzaju włosów. Wszystkie produkty z tej serii zawierają specjalnie opatentowany składnik, który wnika w głąb włosa, naprawiając je od wnętrza. To prezent, który gwarantuje piękne i zdrowe włosy nie tylko od święta!

OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl) OLAPLEX zestaw; 249 zł (hair2go.pl)

PROMIENNA CERA

Dla wielbicielek prostej i skutecznej pielęgnacji twarzy wybierz zestaw od GLOV. Jest to niezbędny duet pielęgnacyjny każdej kobiety. W zestawie antycellulitowa rękawiczka do peelingu ciała oraz rękawiczka, która w mgnieniu oka zmywa makijaż tylko przy użyciu wody. Natomiast dla miłośniczek koreańskiej pielęgnacji postaw na zestaw 5 masek od PIBU, przeznaczonych do różnego rodzaju cery lub elastyczną maseczkę kształtującą owal twarzy od SKEDERM. Maski w płachcie to nie tylko idealny pomysł na prezent, ale również doskonały sposób na zimową pielęgnację skóry twarzy.

PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl PIBU zestaw masek, 289 zł; SKEDERM PEPTIDE LIFTING BAND 5 szt., 259 zł; GLOV IT'S A MATCH 49 zł/ hair2go.pl

LUKSUS DLA WŁOSÓW

Wymagającej i ceniącej najwyższej jakości pielęgnację podaruj wyjątkowy zestaw nawilżający do włosów od Alterny. Ta wyjątkowa linia z ekstraktem z kawioru intensywnie nawilża, wzmacnia i odżywia suche oraz problematyczne włosy. W zestawie znajduje się nawilżający szampon oraz odżywka wraz z elegancką, skórzaną kosmetyczką. Podaruj jej w prezencie piękne włosy oraz odrobinę luksusu.

ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl ALTERNA CAVIAR MOISTURE DUO, 199 zł/hair2go.pl

DLA VEGE MANIACZKI

Profesjonalne, wegańskie oraz nietestowane na zwierzętach kosmetyki do włosów to zdecydowanie prezent, który zadowoli każdą miłośniczkę ekologii. SHARK BAY od Eleven Australia to zestaw dedykowany dla posiadaczek cienkich oraz pozbawionych objętości włosów. Szampon oraz odżywka odbiją je od nasady, a sól morska doda im tekstury, tworząc naturalne fale. Podaruj jej włosy pełne objętości oraz… australijskiego słońca.

ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl ELEVEN AUSTRALIA SHARK BAY 175 zł/hair2go.pl

W MĘSKIM STYLU

Jeśli szukasz prezentu dla swojego ukochanego mężczyzny postaw na praktyczne rozwiązanie. Wybierz zestaw FRESH MIX od marki KEVIN.MURPHY, który zawiera wszystko to, czego potrzebuje zadbany oraz nowoczesny mężczyzna. W zestawie znajduje się stymulujący szampon i odżywka, oraz dwie mini pasty do stylizacji. Poszukiwania idealnego prezentu dla Niego możesz uznać za zakończone sukcesem.

KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl KEVIN MURPHY FRESH.MIX 234 zł/hair2go.pl

Propozycje prezentów dostępne na

 1. Zwierciadło

Słodka niespodzianka pod choinkę

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Rozpakowywanie prezentów to jeden z tych momentów, na który w czasie świąt czekają nie tylko dzieci. Upominki, to przecież dowód na to, że o sobie pamiętamy i chcemy sprawić sobie przyjemność.

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent od Świętego Mikołaja jest małe co nieco, czyli paczuszka pysznych słodkości. Ucieszą się z niej zarówno małe łasuchy, jak i dorośli smakosze. Słodycze spod choinki smakują wyjątkowo, zwłaszcza jeśli mają kojarzące się ze świętami smaki - pomarańczy, wanilii i przypraw korzennych. Dekoracyjne opakowanie ozdobione bożonarodzeniowymi motywami tabliczkę czekolady, pudełko pralinek, czy paczkę cukierków przemieniają w wyjątkowy słodki prezent.

Wybierając słodkości pod choinkę trudno pominąć siłę tradycji – są marki, które od lat kojarzą się z jakością i smakiem. Jedną z nich jest E.Wedel. Marka, jak co roku, przygotowuje z okazji świąt specjalną edycję swoich kultowych produktów, wzbogacając je o dodatki takie jak pomarańcza, cynamon, wanilia i żurawin. Z okazji Bożego Narodzenia, znane wedlowskie produkty otrzymają nową, świąteczną szatę graficzną.

Są wśród nich , Torcik Wedlowski, kultowe Baryłki i duże tabliczki czekolady – gorzka z żurawiną, mleczna z cząstkami pomarańczowymi oraz czekolada Cookie, w dwóch świątecznych smakach: korzennym i Orange Mocha. W tegorocznej ofercie Mieszanka Wedlowska, cukierki Pierrot i świąteczne pralinki opakowane będą w nietuzinkowe puszki w kształcie kuli, dzwonka i choinki. Dzięki temu mogą także stanowić idealną świąteczną ozdobę.

Słodkości dla najmłodszych

Dzieciom czas oczekiwania na Boże Narodzenie można umilić kalendarzem adwentowym E.Wedel. W ozdobnym pudełku podzielonym na 24 okienka znajdują się czekoladki w dwóch smakach w kształcie Buźki Krówki. 
Na Mikołajki lub pod choinkę można sprawić im zestawy słodyczy na przykład: pudełko z opaską w kształcie rogów Renifera - bohatera motywu graficznego, Domek Krówki, a także czekolady mleczne z chrupiącymi kawałkami wafelków i chrupek lub z kawałkami pianek marshmallow. Świąteczne produkty dla dzieci E.Wedel ozdobiono postaciami Renifera, Mikołaja, Bałwanka oraz Znajomej Krowy Kucharza.

 

Produkty z portfolio świątecznego E.Wedel są w sprzedaży od początku listopada.

 1. Zwierciadło

Stwórz atmosferę Świąt. Inspiracje od marki Fyrklövern  

Zobacz galerię 23 Zdjęcia
Święta to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, spotkania z bliskimi oraz pyszne potrawy. Smakowanie ich to również delektowanie się pięknem odświętnie nakrytego stołu. Zainspiruj się propozycjami marki Fyrklövern - specjalistą w dziedzinie dekoracji stołu - i stwórz świąteczną aranżację, która oczaruje twoich gości!

ÅSA’S WINTER 

Rajskie jabłuszka, pomarańcze, granaty i pachnące gałązki to elementy doskonałe na świąteczny stół! By całość wyglądała bajecznie warto wybrać perfekcyjną zastawę, która spełni nasze oczekiwania co do dekoracji stołu i zachwyci wszystkich gości! Po raz pierwszy w Polsce, w cudownej aranżacji świątecznej, prezentujemy Serwis ÅSA’S WINTER, zaprojektowany przez skandynawską artystkę Anne Rooslien. Najwyższej jakości, trwała porcelana skaleniowa, urzekające, ręcznie litografowane zdobienia oraz wyjątkowy design tworzą ponadczasowy serwis obiadowy! Dzięki zastawie, dekorowanej skrzatami – wykreowanymi przez znaną w Skandynawii Åsę Götander, uzyskasz wspaniałą zimowo-świąteczną atmosferę. Porcelanę możemy umyć w zmywarce i odgrzać w niej dania korzystając z kuchenki mikrofalowej – to dodatkowy atut tego eleganckiego serwisu.

SANTA CHRISTMAS

Do świątecznej dekoracji stołu warto wybrać nastrojowe świece, serwety i oczywiście doskonałą porcelanę. Serwis SANTA CHRISTMAS ręcznie zdobiony platyną, skrzącymi się płatkami śniegu oraz uroczymi krasnalami to spełnienie świątecznych marzeń zarówno dzieci jak i dorosłych. Klasyczny design kolekcji wypełniają kolorowe, ręcznie malowane wizerunki skrzatów i zwierząt w zimowej scenerii. Pełne fantazji i artystycznego kunsztu, tworzą ciepły i radosny klimat, podkreślając wyjątkową atmosferę świąt.

ÅSA’S CHRISTMAS

Skrzaty i dekor wzbogacony elementami z 18-karatowego złota to przewodnie elementy Serwisu ÅSA’S CHRISTMAS. Zastawa z motywem uroczych ludków idealnie ozdobi świąteczny stół i stworzy atmosferę bajkowego klimatu przywołując wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. To serwis, który przykuwa wzrok oryginalnym kształtem przypominającym pofałdowane śnieżne zaspy, na których zagościły urocze skrzaty. Ośnieżone choinki dekorowane prawdziwym złotem stanowią ekskluzywny element ozdobny! Gałązki, pierniki w kształcie serca, gwiazdy z jabłek czy złote szyszki w kieliszkach to elementy dekoracyjne, które komponują się idealnie z tym eleganckim serwisem.

ÅSA’S CHRISTMAS WHITE

Porcelana Åsa’s Christmas White zachwyca klasycznym designem i ręcznie malowanymi krasnalami w białych i srebrnych kapturkach. Serwis przepięknie prezentuje się w monochromatycznym stylu, gdzie na drewnianym stole w odcieniach szarości układamy zielone gałązki przyprószone śniegiem, szyszki i pachnące pierniki.

VICTORIA 

Drewno, pachnący świerk, nastrojowe lampki i przepyszne potrawy podane na luksusowej porcelanie skandynawskiego projektu pomogą nam stworzyć perfekcyjną atmosferę w czasie świąt! Serwis Victoria zachwyca delikatną formą, a zdobienia z 18-karatowego złota nadają mu królewskiego splendoru. Czerwona serweta przyprószona sztucznym śniegiem, pomarańcze, goździki i soczyste, czerwone jabłka w zimowej okrasie w połączeniu z elegancką porcelaną Victoria tworzą dekorację stołu w iście królewskiej aranżacji. Ta zastawa to świetny wybór zarówno na święta jak i inne okazje, jej klasyczny i elegancki design sprawia, że będzie pasowała na każdą uroczystość.

CELEBRATION

Świąteczny stół stanowi doskonałe pole do popisu dla miłośników dekoracji wnętrz. Spektrum możliwości jakie możemy zastosować jest nieograniczone. Pachnące gałązki świerku, złote świece, kryształowe wazony, eleganckie serwety czy też subtelne herbaciane róże i złote sztućce będą prezentować się perfekcyjnie w otoczeniu porcelany Celebration. Serwis o lekko falistym kształcie z ręcznie nanoszonymi platynowymi zdobieniami zachwyca subtelnością i elegancją.

Zobacz więcej na: ,