1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

Resweratrol – superskładnik silniejszy niż retinol

Ciemne winogrona są bogatym źródlem resweratrolu (Fot. Materiały prasowe)
Najlepszy kolagen, który ujędrni i odmłodzi skórę? Twój własny. Dlatego zamiast dostarczać go sobie z zewnątrz, lepiej stymulować jego naturalną produkcję w organizmie. W jaki sposób? Na przykład stosując odpowiednią pielęgnację. Naukowcy z Harvardu odkryli, że połączenie resweratrolu z kwasem hialuronowym i opatentowanym wegańskim stymulatorem kolagenu daje lepsze efekty niż retinol.

Co to jest resweratrol? To składnik, który dokładnie przebadany został na początku XXI wieku. Rośliny o ciemnych owocach (np. winorośl czy borówki) wytwarzają go, żeby lepiej się regenerować i zapewnić sobie ochronę przed grzybami, owadami, promieniowaniem UV czy wirusami. W licznych badaniach potwierdzono, że resweratrol świetnie wspomaga działanie również innych organizmów, w tym człowieka. Wykazuje się przede wszystkim właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwgrzybicznymi i przeciwbakteryjnymi. Zapobiega chorobom serca i naczyń krwionośnych, w tym miażdżycy. Ma zdolność przyspieszania gojenia się ran i niweluje stan zapalny w organizmie.

Francuski paradoks

Badanie nad resweratrolem sprowokował tzw. paradoks francuski. Francuzi, w przeciwieństwie do innych nacji, cieszą się wyjątkowym zdrowiem jeśli chodzi o układ krążenia i serce. Podejrzewano, że ma to związek z dużą ilością czerwonego wina w ich diecie. I rzeczywiście, sprawcą zamieszania okazał się zawarty w ciemnych winogronach resweratrol. I choć dziś nikt nie rekomenduje wprowadzenia wina do codziennej diety, choćby ze względu na jego szkodliwe działanie na wątrobę czy właściwości kancerogenne, o kwestiach społecznych nie wspominając, resweratrol pozostaje wielką nadzieją nie tylko świata zdrowia, ale i urody.

Resweratrol wycisza geny starzenia

Najważniejszym odkryciem, które to potwierdza, jest badanie profesora Davida Sinclaira, australijskiego biologa i genetyka, zwanego przez wielu „guru długowieczności”. Odkrył on, że resweratrol aż trzynastokrotnie zwiększa w naszych organizmach aktywność sirtuin, czyli białek odpowiadających za regulację metabolizmu, których funkcją jest przedłużanie życia poprzez wyciszanie genów starzenia, wywołujących m.in. miażdżycę, chorobę Parkinsona czy Alzheimera.

Retinol zdetronizowany

Resweratrol ma także świetny wpływ na skórę, dlatego jest cenionym składnikiem pielęgnacji. Zapewnia jej fantastyczne moce regeneracyjne i ochronę przed wolnymi rodnikami. Najnowsze badania udowadniają, że może być skuteczniejszy niż retinol, najsłynniejszy wśród składników anti-aging! Ma też dodatkowe zalety. W przeciwieństwie do retinolu można go bezpiecznie stosować na słońcu oraz w ciąży i podczas karmienia. Na początku stosowania retinol podrażnia też skórę, zwłaszcza wrażliwą – staje się zaczerwieniona, piekąca, przesuszona i łuszcząca. Żadnego z takich efektów ubocznych nie spowoduje resweratrol. To wszystko sprawia, że jest przyszłością odmładzania skóry.

Przełomowy patent

Marka Caudalie od lat słynie z pionierskiego wykorzystania w swoich produktach resweratrolu, składnika obecnego m.in. w ciemnych winogronach, o niesłychanych właściwościach także dla ludzkiego organizmu. To właśnie dzięki resweratrolowi winny szczep może przeżyć nawet sto dwadzieścia lat. Mathilde Thomas, założycielka marki Caudalie podjęła więc współpracę z Davidem Sinclairem oraz Harvard Medical School. Doprowadziło to do przełomowego odkrycia. Okazało się, że resweratrol połączony z kwasem hialuronowym jest dwukrotnie skuteczniejszy niż retinol. Na tym nie koniec. Naukowcy wzbogacili połączenie resweratrolu i kwasu hialuronowego wegańskim wzmacniaczem kolagenu. Wyniki okazały się imponujące: produkcja kolagenu w skórze wzrosła 5 razy, zaś kwasu hialuronowego dwa razy. Połączenie trzech składników zostało opatentowane, a cała kombinacja włączona do wszystkich produktów z linii Resveratrol Lift Caudalie, numer 1 wśród odmładzających kosmetyków we Francji.

Resveratrol-Lift Caudalie to innowacyjne połączenie resweratrolu, kwasu hialuronowego i wegańskiego wzmacniacza kolagenu (Fot. Materiały prasowe).

Ekologiczny wybór

Resveratrol Lift Caudalie pokochają zwłaszcza czterdziestolatki, które zaczynają odkrywać, że moce regeneracyjne ich skóry spowalniają, staje się ona mniej jędrna, a zmarszczki zdają się bardziej widoczne. Kosmetyki poprawią produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Efekt? Gładka, elastyczna, promienna cera. Do tego produkty Resveratrol Lift Caudalie są wegańskie, a ich opakowania zostały odświeżone – w 100 proc. nadają się teraz do recyklingu, zaś dzięki zastosowaniu lżejszego papieru ich ślad węglowy zmniejszył się o 40 proc.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze