1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wideo
  4. >
  5. „Kraje i obyczaje”. Z Markiem Tomalikiem rozmawiamy o kulturze Aborygenów, endemitach i wyjątkowych parkach narodowych Australii

„Kraje i obyczaje”. Z Markiem Tomalikiem rozmawiamy o kulturze Aborygenów, endemitach i wyjątkowych parkach narodowych Australii

Do drugiego sezonu podcastu „Kraje i obyczaje” Monika Stachura, redaktorka naczelna magazynu „Sens”, zaprasza pasjonatów i ekspertów podróżniczych. Te wyjątkowe postacie staną się waszymi przewodnikami po najdalszych zakątkach świata.

Potoczne skojarzenia z Australią to z pewnością bezkresne pustynie, obszary półpustynne oraz… kangury. Roślinność i żyjące tutaj zwierzęta są naprawdę niezwykłe. Aż 75 proc. gatunków żyjących tu roślin to endemity, czyli gatunki, które można spotkać tylko na tym konkretnym obszarze. Świat zwierząt także jest wyjątkowy. Jest tu wszystko: niezwykła przyroda, kultura, góry, ocean, nowoczesne miasta i totalne pustkowie. O tym odległym kontynencie rozmawialiśmy z Markiem Tomalikiem, znawcą Australii, podróżnikiem, pisarzem i dziennikarzem radiowym.

Jeżeli zastanawiasz się nad podróżą do Australii, koniecznie odwiedź stronę logostour.pl i zarezerwuj miejsce dla siebie na jednej z wyjątkowych wycieczek.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze