1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca

Kryształowe Zwierciadła 2019 - poznaj tegorocznych laureatów

Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. Od lewej: Joanna Pajkowska, siostra Małgorzata Chmielewska. Paulina Stolarek (redaktor naczelna „Zwierciadła'), Remigiusz Grzela (odebrał nagrodę specjalną przyznaną Barbarze Krafftównie), Magdalena Cielecka, Monika Brodka, Ewa Puszczyńska (odebrała nagrodę w imieniu Pawła Pawlikowskiego) (Fot. sportografia.pl)
Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. Od lewej: Joanna Pajkowska, siostra Małgorzata Chmielewska. Paulina Stolarek (redaktor naczelna „Zwierciadła'), Remigiusz Grzela (odebrał nagrodę specjalną przyznaną Barbarze Krafftównie), Magdalena Cielecka, Monika Brodka, Ewa Puszczyńska (odebrała nagrodę w imieniu Pawła Pawlikowskiego) (Fot. sportografia.pl)
Zobacz galerię 10 zdjęć
11 czerwca  2019r. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie po raz 24. zostały wręczone najważniejsze nagrody miesięcznika „Zwierciadło”. Uhonorowane zostały wybitne osobowości ze świata kultury i sztuki, oraz życia publicznego, dla których ważne są nie tylko osiągnięcia, ale przede wszystkim humanistyczne idee, którymi się kierują.

Monika Brodka - nagrodzona za to, że śpiewa swoje, czyli idzie nieutartą artystyczną drogą udowadniając, że w zunifikowanym świecie jest miejsce dla indywidualistów. Za wytyczanie szlaków temu, co oryginalne, dobrej jakości, odważne. Za głos, styl, góralską siłę.

 Monika Brodka. Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. (Fot. sportografia.pl) Monika Brodka. Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. (Fot. sportografia.pl)

Siostra Małgorzata Chmielewska - nagrodę Kryształowe Zwierciadła otrzymała za wielkie serce, wrażliwość, empatię. Za to, że pochyla się nad losem ludzi, o których świat zapomina - niepełnosprawnych, wykluczonych. Że tworzy im przyjazne miejsce do życia, ale także uczy ich współodpowiedzialności. Za umiejętności organizacyjne, menedżerskie, dzięki którym jest skuteczna. Za siłę, upór, charyzmę i autorytet.

 Nagrodę siostrze Małgorzacie Chmielewskiej wręczyli Jurek Owsiak z żoną Lidią Niedzwiedzką-Owsiak. (Fot. sportografia.pl) Nagrodę siostrze Małgorzacie Chmielewskiej wręczyli Jurek Owsiak z żoną Lidią Niedzwiedzką-Owsiak. (Fot. sportografia.pl)

Magdalena Cielecka. Nagrodzona za wszechstronny talent, który wciąż rozwija ku radości widzów. Za mocne, poruszające role w filmach i w teatrze. Za odwagę i bezkompromisowość w działaniu na rzecz praw kobiet. Za to, że swoją postawą inspiruje inne kobiety także jako ikona mody i urody.

 Magdalena Cielecka. Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. (sportografia.pl) Magdalena Cielecka. Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. (sportografia.pl)

Joanna Pajkowska - za odwagę realizowania marzeń i pasji. Za siłę, upór, przezwyciężanie słabości  i determinację w dążeniu do celu. Za pokazanie, że wszystko jest możliwe, jeżeli tego naprawdę chcemy. Za rejs dookoła świata, którym udowodniła, że kobieta też potrafi. I którym rozsławiła Polskę.

 Joanna Pajkowska. Gala Kryształowych Zwierciadeł. (Fot. sportografia.pl) Joanna Pajkowska. Gala Kryształowych Zwierciadeł. (Fot. sportografia.pl)

Paweł Pawlikowski. Nagrodzony za filmy, które poruszyły ludzi na całym świecie. Za to, że nie idzie na artystyczne kompromisy, tylko uparcie realizuje swoją autorską wizję kina. Za swój rozpoznawalny, niepodrabialny „charakter pisma”. Za artystyczną wrażliwość i determinację.

 Ewa Puszczyńska, producentka „Zimnej wojny”, odebrała nagrodę w imieniu Pawła Pawlikowskiego. Statuetkę wręczył Tomasz Kot. (Fot. sportografia.pl) Ewa Puszczyńska, producentka „Zimnej wojny”, odebrała nagrodę w imieniu Pawła Pawlikowskiego. Statuetkę wręczył Tomasz Kot. (Fot. sportografia.pl)

Nagrodę Specjalną otrzymała Barbara Krafftówna  - za role, którymi zachwycała kilka pokoleń widzów. Za wierność aktorstwu najwyższej próby. Za niepoddawanie się życiowym trudnościom, hart ducha i siłę. Za dawanie przykładu, jak mocować się z przeciwnościami losu i akceptować upływ czasu.

 

Remigiusz Grzela, autor książki „Krafftówna w krainie czarów”, prywatnie przyjaciel aktorki, odebrał statuetkę w imieniu laureatki. Nagrodę wręczyła Paulina Stolarek - redaktor naczelna magazynu "Zwierciadło".

 (Fot. sportografia.pl) (Fot. sportografia.pl)

 

Wokalistka, aktorka, reżyser, siostra zakonna, podróżniczka. Tegoroczni laureaci reprezentują różne dziedziny życia, ale łączą ich wspólne cechy takie jak: odwaga, wrażliwość, siła, talent, pasja. Każdy z nich jest wierny sobie i swoim wartościom. Mają mocne osobowości, konsekwentnie podążają własnymi ścieżkami na przekór chwilowym trendom. Inspirują do działania i wytyczają nowe szlaki.  Zostali nagrodzeni za siłę, upór, charyzmę i autorytet.

 Statuetki Kryształowych Zwierciadeł 2019. (Fot. sportografia.pl) Statuetki Kryształowych Zwierciadeł 2019. (Fot. sportografia.pl)

Kryształowe Zwierciadła są przyznawane od 1996 r. polskim twórcom i osobom publicznym za ich dokonania, postawy i cechy charakteru. W gronie ponad 100 laureatów znajdują się m.in: prof. Władysław Bartoszewski, Wisława Szymborska, Hanna Krall, Norman Davies, Agnieszka Holland, Maja Ostaszewska, Olga Tokarczuk, Janusz Gajos, Wojciech Smarzowski, Marek Edelman, Danuta Szaflarska, Janusz Głowacki, Anne Applebaum, Józef Wilkoń i wielu innych.

Ceremonię wręczenia Kryształowych Zwierciadeł w tym roku poprowadził Marcin Prokop. Wieczór uświetnił jeden z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytor i autor tekstów Ray Wilson z zespołem w projekcie Genesis Classic.

 Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. (Fot. sportografia.pl) Gala Kryształowych Zwierciadeł 2019. (Fot. sportografia.pl)

 

 

Partnerzy Gali Kryształowe Zwierciadła 2019:

Rosenthal i Lalique, Cisowianka Perlage, Nespresso, Grycan, Newby, YES, Tacit Investment, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Hotel Regent Warsaw, Belvedere Catering by Design, Mondelez Polska,  Poczta Kwiatowa, Quad, Schweppes.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze