1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nowe przygody Basi na ekranie już 5 kwietnia!

Nowe przygody Basi na ekranie już 5 kwietnia!

“Basia 2”, czyli nowe przygody Basi, rezolutnej pięciolatki i ulubienicy młodej publiczności, pojawią się ponownie na ekranach kin 5 kwietnia. Tym razem młodzi widzowie doczekają się ekranizacji czterech części: “Basia i telewizor”, “Basia i gotowanie”, “Basia i pieniądze” oraz “Basia i taniec”.

Basia to ciekawa świata pięciolatka, która nigdy się nie nudzi. Raz chce zostać baletnicą, nazajutrz pisarką, a innym razem treserką dzikich zwierząt. Każdy powód do zadawania pytań jest dla niej dobry, a domowe obowiązki potrafi przekształcić w przygodę dla całej rodziny. W codziennych wyzwaniach towarzyszą jej: Misiek Zdzisiek - pluszak, kompan we wszystkich zabawach, starszy brat Janek, zapalony piłkarz (trochę złośliwy, ale da się lubić) i rodzice - cierpliwi dorośli, którzy zachęcają bohaterkę do własnych interpretacji zwykłych rzeczy. To co dorośli robią bez zastanowienia i z łatwością, Basia musi zrobić po swojemu i nie wierzy, że są rzeczy, na które nie ma wpływu, co ostatecznie okazuje się prawdą - wystarczy tylko odrobina fantazji.

Serial o Basi jest oparty na kultowej serii książek dla najmłodszych czytelników, obecnej na rynku wydawniczym już od dekady, autorstwa Zofii Staneckiej (tekst) Marianny Oklejak (ilustracje) .

Basia jako bohaterka dla najmłodszych widzów uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę przy nieustannym zachwycie nad najmniejszymi rzeczami. Ponadto wyrasta na bardzo współczesną bohaterkę. W nowej odsłonie serialowych przygód Basia uczy się tańca - zapoznaje się z dyscypliną i aktywnością fizyczną; w gotowaniu szuka nie tylko smaku, ale uczy się współpracy i pracy w zespole; podczas zakupów poznaje wartość pieniądza i mierzy się z trudną sztuką oporu przed reklamą, a w epizodzie o telewizorze - że istnieje świat ekranu, który może zastąpić wyobraźnię.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze