1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Najlepsze filmy na HBO GO

Najlepsze filmy na HBO GO

Film „Temple Grandin” z Claire Danes w roli tytułowej zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Sprawdź, jaki tytuł zwyciężył. (fot. materiały prasowe).
Film „Temple Grandin” z Claire Danes w roli tytułowej zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Sprawdź, jaki tytuł zwyciężył. (fot. materiały prasowe).
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Wśród bogatej oferty serwisów streamingowych można przebierać, znajdziemy tam nowości i klasykę, kino ambitne i rozrywkowe, kasowe hity i produkcje offowe. Najlepsze filmy na HBO GO? Oto nasz krótki ranking naszych ulubionych tytułów.

5.

„Zwyczajna kobieta”, 2019, 93 min, reż. Sherry Hormann, wyk. Almila Bagriacik, Merve Askoy, Aram Arami, Mehmet Atesci, Selin Dortkardes.

Aynur (Almila Bagriacik) odrzuciła tradycję, by żyć po swojemu. Zapłaciła za to najwyższą cenę. (fot. materiały prasowe) Aynur (Almila Bagriacik) odrzuciła tradycję, by żyć po swojemu. Zapłaciła za to najwyższą cenę. (fot. materiały prasowe)

Scenariusz oparto na prawdziwej historii Hatun Surucu, nazywanej przez bliskich Aynur, obywatelki Niemiec turecko-kurdyjskiego pochodzenia i ofiary zabójstwa honorowego. Taki mord jest popełniany przez rodzinę, by zmyć „hańbę” sprowadzoną na nią przez jednego z jej członków. Już w pierwszych scenach widzimy ciało młodej kobiety leżące na berlińskiej ulicy. To właśnie ofiara jest tu narratorem, przedstawione wydarzenia nieuchronnie prowadzące do tragedii widzimy z jej perspektywy. Tak jakby zamiast suspensu większe znaczenie miała tutaj odpowiedź na pytanie, jak to możliwe, że tego rodzaju zbrodnia miała miejsce w środku Europy w XXI wieku.

W poszukiwaniu tej odpowiedzi reżyserka idzie zbyt często utartą drogą. Zerka do meczetu, gdzie bracia Aynur wysłuchują radykalnych nauk imama. Pokazuje całkowity brak zasymilowania rodziny żyjącej od lat w europejskiej metropolii. Oskarża kulturę i zwyczaje, które dopuszczają do rozlewu krwi i mają się nijak do realiów współczesnego życia. Nie są to szczególnie odkrywcze rozważania, ale przy okazji reżyserce udaje się stworzyć przejmujący portret niepokornej kobiety, która potrafi oprzeć się przemocowej rodzinnej tradycji i z wytrwałością walczyć o godność, szczęście i swoje miejsce w świecie. Podziw dla Aynur potęguje umiejętne wplecenie w fabułę archiwalnych zdjęć prawdziwej Hatun Surucu. To z jej powodu warto obejrzeć ten poruszający film.

4.

„Mała Miss”, 2006 r., 98 min, reż. Jonathan Dayton i Valerie Faris, wyk. Greg Kinnear, Toni Collette, Steve Carell, Paul Dano, Abigail Breslin, Alan Arkin.

Hooverowie, czyli rodzina ostatnich frajerów, od lewej: Greg Kinnear, Steve Carell, Paul Dano, Toni Collette i Abigail Breslin. (fot. materiały prasowe) Hooverowie, czyli rodzina ostatnich frajerów, od lewej: Greg Kinnear, Steve Carell, Paul Dano, Toni Collette i Abigail Breslin. (fot. materiały prasowe)

„Mała miss” może wydawać się banalnym kinem familijnym, ale jest czymś o wiele więcej. To film drogi, satyra na amerykańską propagandę sukcesu, świetna komedia i inteligentna pochwała przegrywu. W końcu główni bohaterowie akcji, czyli rodzina Hooverów, są gromadą sympatycznych, ale jednak loserów.

Jest Richard, głowa rodziny i niewydarzony autor programu samodoskonalenia, ulegająca mrzonkom męża Sheryl, jej brat Frank, niedoszły samobójca i znawca Prousta. Do tego rozrywkowy dziadek erotoman wyrzucony z domu spokojnej starości za narkotyki. No i dzieciaki – zbuntowany syn Dwayne, miłośnik Nietzschego marzący o byciu pilotem. A przede wszystkim jego siostra Olive, chłonąca jak gąbka ojcowskie ględzenie na temat sukcesu dziewczynka w o wiele za dużych okularach. Olive marzy o tytule Małej Miss. Tak bardzo, że świat się do niej uśmiecha - zostaje zakwalifikowana do stanowego konkursu z listy rezerwowej. Rodzinie nie pozostaje więc nic innego, jak wyruszyć z zapyziałego Albuquerque do słonecznej Kalifornii, żeby spełnić sen o wygranej.

Podróż rozwalonym busem i napotkane przeciwności uświadamiają im wiele rzeczy na własny temat, ale przy okazji integrują. Okazuje się, że życie to jeden wielki konkurs piękności, a żeby coś osiągnąć, wcale nie wystarczy tego bardzo chcieć. W każdym wyścigu jest tylko jedno pierwsze miejsce. Na szczęście poza wygraną są i inne ważne rzeczy, takie jak choćby rodzinne więzi, wzajemne wsparcie. No i nie we wszystkich konkursach warto brać udział. Nic tego dobitniej nie pokazuje jak konkurs, w którym  dziewczynki wymalowane samoopalaczem i w full make-upie przypominają groteskowe miniaturki dorosłych. Bezpretensjonalna Olive wykonująca gorszący taniec wprawdzie nie wygrywa, ale bawi się o wiele lepiej niż jej konkurentki. A do tego czuje obecność kochających ją bliskich, więc łatwo jej się pozbierać po porażce.

3.

„Fargo”, 1996, 94 min, reż. Joel i Ethan Coenowie, wyk. Frances Mcdormand, Steve Buscemi, Peter Stormare, Harve Presnell, William H. Macy.

„Fargo”, czyli czarny kryminał na białym śniegu. (fot. materiały prasowe) „Fargo”, czyli czarny kryminał na białym śniegu. (fot. materiały prasowe)

Z powodu koronawirusa przesunięto premierę czwartego sezonu serialu „Fargo”. Zanim więc dowiemy się, czy twórcom udało się wrócić do świetnej formy z pierwszych dwóch sezonów, wróćmy do źródła, czyli filmu fabularnego z 1996 roku. Jego akcja rozgrywa się w czasie śnieżnej zimy, to drugi powód, by sięgnąć do dzieła braci Coenów w czasie letnich upałów. Jednak najważniejszy jest taki, że to świetne kino, dziś już klasyk.

Sprzedawca samochodów Jerry Lundegaard (William H. Macy) z jakiejś dziury na Środkowym Zachodzie to wyjątkowo śliski typ, cwaniak i kombinator. Ma długi, a marzy mu się dochodowa inwestycja w parkingi. Postanawia więc zlecić porwanie żony, żeby wyłudzić kasę od bogatego i antypatycznego teścia. Fuchę dostają przypadkowe typki spod ciemnej gwiazdy, kontrastujący ze sobą jak Flip i Flap. Sprawy oczywiście się komplikują i trup ściele się gęsto.

Bracia Coenowie bawią się konwencją czarnego kryminału, zamiast genialnego detektywa bez złudzeń i po przejściach sprawą zajmuje się dobrotliwa policjantka Marge w zaawansowanej ciąży, wzór małomiasteczkowej stabilizacji (oscarowa rola Frances McDormand). Misterny plan złoczyńców zastępuje ludzka głupota, okrucieństwo i seria przypadkowych zdarzeń. Całość zaprawiono solidną dawką czarnego humoru i przestawiono na tle bezlitosnego portretu amerykańskiej prowincji z całą jej banalnością, tępotą, ale i dobrodusznością i naiwnością.

2.

„Temple Grandin”, 2010, 104 min, reż. Mick Jackson, wyk. Claire Danes, Julia Ormond, David Strathairn, Catherine O’Hara.

Temple Grandin (życiowa rola Claire Danes) i jej maszyna do przytulania. (fot. materiały prasowe) Temple Grandin (życiowa rola Claire Danes) i jej maszyna do przytulania. (fot. materiały prasowe)

Biografia profesor z Uniwersytetu Colorado zajmującej się naukowo autyzmem i hodowlą zwierząt. Co w niej nadzwyczajnego? Otóż Grandin sama jest autystyczką. Nie spodziewajcie się jednak schematycznego wyciskacza łez (choć chusteczki mogą się przydać). „Temple Grandin” to film niezwykły, bo próbuje pokazać, jak działa mózg i wyobraźnia osoby autystycznej. Dzięki formalnym zabiegom możemy przekonać się więc, co to znaczy myśleć obrazami i łączyć je w wyobraźni.

Temple wszędzie wyłapuje analogie, schematy działania i ma fotograficzną pamięć. Niestety, nie jest mistrzynią pierwszego wrażenia. Ma problem z czytaniem emocji, interpretowaniem spojrzeń, nie znosi dotykania. Za szybko mówi i często się powtarza, zdarzają się jej napady paniki. Nic dziwnego, że rówieśnicy się z niej naśmiewają, uważają za odmieńca, dorośli zresztą też. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby nie matka i ciotka, które wpoiły jej przekonanie, że jest inna, ale nie grosza i nauczyły ją samodzielności. No i gdyby nie nauczyciel nauk ścisłych, który potrafił ją przekonać, jak wielką zaletą jest fakt, że inaczej niż większość widzi świat.

Temple zajmuje się zootechniką, bo zwierzęta są dla niej o wiele bardziej przewidywalne niż ludzie. Wychodząc z założenia, że skoro natura jest okrutna, ludzie nie muszą tacy być, zrewolucjonizowała amerykańskie ubojnie. Zastosowała w nich bardziej humanitarne rozwiązania. Nie zmienia to jednak faktu, że skutkiem było zwiększenie efektywności rzeźni. Wygodniej patrzeć na drugi obszar zainteresowań Grandin. Jak nikt inny potrafiła przybliżyć ludziom, choćby rodzicom autystycznych dzieci, specyfikę autyzmu. Na przykład wytłumaczyć im, że nadmierna liczba bodźców dźwiękowych czy wzrokowych może u osób takich jak ona wywoływać ból. Swoimi sukcesami naukowymi i zawodowymi pokazała, że poszanowanie dla inności może zdziałać cuda, jeśli nie jest tylko pustym frazesem.

1.

„Ona”, 2013, 121 min, reż. Spike Jonze, wyk. Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara, Chris Pratt, Olivia Wilde.

Theodore (znakomity Joaquin Phoenix) na rejsie z narzeczoną. Nie widzicie jej? Kryje się w kieszonce kurtki i słuchawce, bo jest systemem operacyjnym ze sztuczną inteligencją. (fot. materiały prasowe) Theodore (znakomity Joaquin Phoenix) na rejsie z narzeczoną. Nie widzicie jej? Kryje się w kieszonce kurtki i słuchawce, bo jest systemem operacyjnym ze sztuczną inteligencją. (fot. materiały prasowe)

Theodore kiedyś pracował w gazecie, ale teraz zawodowo zajmuje się pisaniem okolicznościowych kartek. Nie jest przesadnie towarzyski, spotyka się czasem z przyjaciółką i jej partnerem, od czasu do czasu zamieni słowo z szefem. Zdarza mu się umówić na randkę, ale to przynosi rozczarowania. Kobiety mają na ogół wobec niego oczekiwania, a on bardziej koncentruje się na własnych potrzebach. Być może dlatego, że próbuje uporać się z rozstaniem z żoną (jest w trakcie rozwodu). I wtedy w jego życiu pojawia się system operacyjny OS, pierwszy ze sztuczną inteligencją. System wprawdzie nie ma ciała, ale ma imię Samantha, no i mówi zmysłowym głosem Scarlett Johansson. Poza tym potrafi uporządkować mejle, komponować, a lektura książki zajmuje mu 0,002 sekundy. Theodore wpada po uszy, dla niego Samantha jest prawdziwa, czuje z nią bliskość, uprawia z nią nawet seks.

Jednym słowem miłość. Ale czy prawdziwa? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami, oglądając film. A pytanie nie jest czysto abstrakcyjne, bo choć akcja dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości, wokół nas już teraz coraz więcej osób decyduje się na znajomości tylko w trybie online.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. HBO GO

"Kolektyw" - w cieniu tragedii

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Kolektyw". (Fot. materiały prasowe HBO)
Dokument "Kolektyw" śledzi wydarzenia po pożarze w Bukareszcie w Colectiv Club w 2015 roku i śledztwo dziennikarskie, które odkrywa masowe nadużycia w rumuńskim systemie opieki zdrowotnej.

Film dokumentalny będący zapisem wydarzeń po pożarze w klubie nocnym Colectiv w Bukareszcie, w którym zginęło 27 osób, a 180 zostało rannych. Pożar był ogólnonarodową tragedią. Kiedy kolejne ofiary poparzeń zaczęły umierać w szpitalach od ran, które nie zagrażały ich życiu, jeden z lekarzy poinformował o tym zespół dziennikarzy śledczych. Stopniowo zaczęto odkrywać kolejne oszustwa w służbie zdrowia. Twórcy dokumentu towarzyszyli z kamerą w dochodzeniu przedstawicielom lokalnych władz oraz dziennikarzom próbującymi dotrzeć do prawdy. Dokument okrzyknięty rewelacją festiwali w Wenecji, Toronto i Sundance, nazwany został przez Rolling Stone „arcydziełem o władzy, korupcji i kłamstwach”. Jego reżyserem jest wielokrotnie nagradzany niemiecko-rumuński Alexander Nanau ("Toto i jego siostry").

 1. HBO GO

"Witamy w Czeczenii" - walcząc z prześladowaniem

Kadr z filmu
Kadr z filmu "Witamy w Czeczenii". (Fot. materiały prasowe HBO)
Wstrząsający dokument HBO "Witamy w Czeczenii" opowiada o grupie aktywistów, którzy ryzykują życiem, próbując przeciwstawić się trwającym prześladowaniom przedstawicieli społeczności LGBTQ w Czeczenii.

Obraz śledzi grupę aktywistów, którzy narażają się na niebezpieczeństwo, aby stawić czoła nagonce na przedstawicieli społeczności LGBTQ w Czeczenii. Od 2017 roku apodyktyczny przywódca kraju, Ramzan Kadyrow, prowadzi program „oczyszczenia krwi” Czeczenów z LGBTQ, nadzorując kierowaną przez rząd kampanię mającą na celu przetrzymywanie, torturowanie i egzekucje członków tej społeczności. Bez pomocy Kremla i z minimalnym wsparciem społeczności międzynarodowej aktywiści biorą sprawy w swoje ręce. Reżyserii podjął się nominowany do Oscara David France ("Jak przetrwać zarazę").

 1. Kultura

Seriale, które warto zobaczyć w marcu

Miniserial
Miniserial "Cormoran Strike: Zabójcza biel" dostępny jest na HBO i HBO GO. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Jakie seriale warto obejrzeć w marcu? Najciekawsze tytuły poleca Joanna Olekszyk, redaktor naczelna miesięczników "Zwierciadło" i "Sens", oraz Dariusz Janiszewski, sekretarz redakcji "Zwierciadła". 

"Bo to grzech"

Londyn lat 80. to miasto wielkich marzeń, nocnych klubów i wolnej miłości. Raj dla młodych, którzy odkrywają uroki homoseksualnych przygód, a jednocześnie czyściec, bo oto nadciąga „kara za ich grzechy” – śmiertelna epidemia AIDS. Ten kawał brytyjskiej, ale też światowej historii oglądamy z punktu widzenia piątki przyjaciół i współlokatorów: czterech gejów i ich przyjaciółki. Dzięki talentowi pomysłodawcy serialu Russella T. Daviesa ogląda się to świetnie, śmiejąc się i płacząc na przemian. A scena końcowej rozmowy Jill z matką Ritchiego to majstersztyk!

Miniserial 'Bo to grzech' dostępny jest na HBO GO. (Fot. matriały prasowe) Miniserial "Bo to grzech" dostępny jest na HBO GO. (Fot. matriały prasowe)

"Cormoran Strike: Zabójcza biel"

Ekranizacja kolejnego kryminału pióra Roberta Galbraitha, czyli J. K. Rowling. Niedawno polecaliśmy do przeczytania tom 5. przygód weterana wojennego i detektywa Cormorana Strike'a oraz jego wspólniczki Robin Ellacott, tym razem zachęcamy do zobaczenia tomu 4. Para bada właśnie sprawę anonimów, które otrzymuje znany polityk, kiedy ich zleceniodawca zostaje zamordowany. Krąg podejrzanych rośnie z minuty na minutę (ta polityka!), a pewna historia z przeszłości wymaga, by bliżej jej się przyjrzeć. No a między Robin a Cormoranem wciąż pulsuje erotyczne napięcie...

Miniserial 'Cormoran Strike: Zabójcza biel' dostępny jest na HBO i HBO GO. (Fot. materiały prasowe) Miniserial "Cormoran Strike: Zabójcza biel" dostępny jest na HBO i HBO GO. (Fot. materiały prasowe)

"Gdzie jest mój agent?"

„10 procent” – tak brzmi oryginalny tytuł serialu, bo tyle wynosi prowizja agenta gwiazdy kina. I to nie tylko kina francuskiego! W każdym odcinku pojawiają się gorące nazwiska, a aktorzy, tacy jak Monica Bellucci, Isabelle Huppert, Jean Reno czy też Sigourney Weaver, grają tu parodie samych siebie. A ich serialowi agenci, cóż, lepiej radzą sobie z podpisywaniem kontraktów niż rozwiązywaniem swoich osobistych problemów. Ostatecznie okazuje się, że zarówno jedni, jak i drudzy to ludzie tacy jak my.

Serial 'Gdzie jest mój agent?' (cztery sezony) dostępny jest na Netflixie. (Fot. materiały prasowe) Serial "Gdzie jest mój agent?" (cztery sezony) dostępny jest na Netflixie. (Fot. materiały prasowe)

"Księga czarownic"

Wampir obsadzony w roli kochanka to pomysł nienowy, wystarczy wspomnieć popularną sagę „Zmierzch”. Dorośli już fani tej serii będą więc mieli z „Księgi czarownic” wielką pociechę. Tu jednak wampirzą wybranką nie jest zwykła śmiertelniczka, ale czarownica, i to potężna. Nietypowy związek nie przynosi zakochanym popularności, bo może zachwiać kruchą równowagę w świecie, gdzie z ludźmi współegzystują zgodnie wampiry, czarownice i demony. W drugim sezonie przenosimy się w czasy elżbietańskie, a to okazja do podziwiania pięknych kostiumów i poznania historycznych postaci, z królową Elżbietą I włącznie. Sporo więc tu atrakcji, tyle że romans momentami przypomina harlequina. Oby w kolejnym, przygotowywanym już sezonie twórcy chcieli oczarować nas bardziej.

Serial 'Księga czarownic' (dwa sezony) dostępny jest na HBO GO. (Fot. materiały prasowe) Serial "Księga czarownic" (dwa sezony) dostępny jest na HBO GO. (Fot. materiały prasowe)

 1. Kultura

Najlepsze seriale komediowe na Netflixie i HBO GO

W serialu komediowym „Grace i Frankie” Lily Tomlin i Jane Fonda wcielają się w role kobiet, których życie niespodziewanie staje na głowie. (Fot. materiały prasowe)
W serialu komediowym „Grace i Frankie” Lily Tomlin i Jane Fonda wcielają się w role kobiet, których życie niespodziewanie staje na głowie. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 11 Zdjęć
Nietypowe sitcomy, seriale docenione przez krytyków i kryminalne komedie — ta wyborna kolekcja zapewni Ci długie godziny śmiechu. Zapraszamy na przegląd najlepszych seriali komediowych dostępnych na Netflixie i HBO GO. 

"Współczesna rodzina"

"Współczesna rodzina" to szalenie zabawny serial komediowy z doborową obsadą. Produkcja opowiada o losach wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej familii. Nestorem rodu jest Jay Pitchett, który ponownie ożenił się z dużo młodszą od siebie kobietą i wspólnie wychowują jej dziecko z poprzedniego związku. Jego córka jest matką trójki dzieci w tradycyjnej rodzinie, natomiast syn wraz ze swoim chłopakiem adoptowali właśnie dziewczynkę z Wietnamu. Salwy śmiechu gwarantowane!

Serial dostępny na Netflixie.

'Współczesna rodzina' (Fot. materiały prasowe) "Współczesna rodzina" (Fot. materiały prasowe)

"Pani Fletcher"

Oparty na bestsellerowej powieści Toma Perrotty serial komediowy "Pani Fletcher" to historia samotnej kobiety w średnim wieku, która zaczyna odkrywać swoją seksualność. Eve odwozi swojego jedynego syna na studia, po czym wraca do pustego domu. W tym czasie matka i syn zaczynają cieszyć się wolnością. Dla twórców to pretekst, aby poruszyć takie tematy, jak rodzicielstwo, seksualność, miłość i tożsamość. Produkcja z pewnością umili wam niejeden wieczór.

Serial dostępny na HBO GO.

'Pani Fletcher' (Fot. materiały prasowe) "Pani Fletcher" (Fot. materiały prasowe)

"Grace i Frankie"

W serialu komediowym „Grace i Frankie” Jane Fonda i Lily Tomlin wcielają się w role kobiet, których życie niespodziewanie staje na głowie, gdy ich mężowie nagle obwieszczają bowiem, że są gejami i mają się ku sobie. Mimo że nigdy za sobą nie przepadały, panie muszą stanąć ramię w ramię, zmierzyć się z niepewną przyszłością i wypracować nową definicję „rodziny”. Wyzwalacz śmiechu, wyciskacz łez i środek na poprawę nastroju w jednym.

Serial dostępny na Netflxie.

'Grace i Frankie' (Fot. materiały prasowe) "Grace i Frankie" (Fot. materiały prasowe)

"Teoria wielkiego podrywu"

"Teoria wielkiego podrywu" to nasz must-watch na liście seriali komediowych. Współlokatorzy Leonard i Sheldon są genialnymi fizykami, którzy błyszczą na uczelni. Znacznie gorzej radzą sobie jednak w kontaktach z ludźmi, a w relacjach damsko-męskich nie radzą sobie w ogóle. Komfortowo czują się jedynie w towarzystwie równie wykształconych i nieprzystosowanych społecznie przyjaciół Howarda i Rajesha. Wszystko zmienia się jednak, gdy do mieszkania naprzeciwko wprowadza się przebojowa Penny. 

Serial dostępny na HBO GO.

'Teoria wielkiego podrywu' (Fot. materiały prasowe) "Teoria wielkiego podrywu" (Fot. materiały prasowe)

"Brooklyn 9-9"

Przezabawny serial komediowy "Brooklyn 9-9" opowiada o grupie błyskotliwych policjantów, którym wyraźnie brakuje dyscypliny i przywódcy. Na co dzień zajmują się głównie niezdrową rywalizacją, plotkowaniem, flirtowaniem i dokuczaniem sobie wzajemnie. Sytuacja ulega zmianie, gdy dowódcą posterunku zostaje Ray Holt, kapitan z 30-letnim stażem. Teraz gwiazda komisariatu, detektyw Jake Peralta, który nigdy nie przejmował się przestrzeganiem reguł musi zmienić dotychczasowy sposób działania.

Serial dostępny na Netflixie.

'Brooklyn 9-9' (Fot. materiały prasowe) "Brooklyn 9-9" (Fot. materiały prasowe)

"Barry"

A teraz czas na czarną komedię. Tytułowy Barry zarabia na życie jako płatny zabójca z dolnej półki. Mężczyzna jest w depresji, czuje się samotny i wypalony. Niechętnie zgadza się na realizację zlecenia w Los Angeles, gdzie ma zająć się pewnym młodym aktorem. Podążając za swoim celem, Barry trafia na spotkanie lokalnej grupy teatralnej. Tam odkrywa, że w ich towarzystwie czuje się dobrze i nabiera przekonania, że chciałby zerwać ze starym życiem...

Serial dostępny na HBO GO.

'Barry' (Fot. materiały prasowe) "Barry" (Fot. materiały prasowe)

"Community"

Chwalony przez krytyków serial komediowy "Community" to mądra i żywiołowa produkcja opowiadająca o losach studentów uczęszczających do najgorszej placówki edukacyjnej na świecie - Greendale Community College. Należą do nich m.in. wygadany prawnik Jeff, gospodyni domowa Shirley, była licealna gwiazda piłki nożnej Troy, perfekcjonistka Annie oraz były nauczyciel hiszpańskiego Ben. Władzę w college'u dzierży natomiast nieudolny dziekan Pelton. Przygotujcie się na multum przezabawnych momentów!

Serial dostępny na Netflixie.

'Community'. (Fot. materiały prasowe) "Community". (Fot. materiały prasowe)

"Przyjaciele"

"Przyjaciele" to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych seriali komediowych w historii telewizji. Produkcja opowiada o losach szóstki przyjaciół z Nowego Jorku. W rolach głównych wystąpili Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry oraz David Schwimmer. Serial, choć niedawno zniknął z Netflixa, już wkrótce zostanie dodany do biblioteki serwisu HBO GO. Wszystkie sezony dostępne będą od 15 kwietnia.

'Przyjaciele' (Fot. materiały prasowe) "Przyjaciele" (Fot. materiały prasowe)

"Specjalista od niczego"

Twórcą serialu komediowego "Specjalista od niczego" jest komik Aziz Ansari, a cała produkcja luźno oparta jest na jego życiu. Dla Deva, 30-letniego aktor z Nowego Jorku, problemem jest nawet wybór, co zjeść na obiad, nie wspominając o poważnych decyzjach dotyczących życia i kariery. Ten ambitny serial o osobistym zabarwieniu porusza tak różnorodne tematy, jak trudna sytuacja seniorów, losy imigrantów czy to, jak znaleźć najsmaczniejszy makaron.

Serial dostępny na Netflixie.

'Specjalista od niczego' (Fot. materiały prasowe) "Specjalista od niczego" (Fot. materiały prasowe)

"Cudotwórcy"

Craig jest aniołem niskiego szczebla w firmie Niebo, a do jego obowiązków należy spełnianie marzeń ludzkości. Jego szef, Bóg, rozczarowany stworzoną przez siebie Ziemią, chce rozprawić się z nią raz na zawsze, aby zająć się zupełnie nowym projektem. Zbliża się dzień Sądu Ostatecznego, a Craig i anielskie zastępy mają zaledwie dwa tygodnie na ocalenie Ziemi. Znakomite kreacje w tym nietypowym serialu komediowym stworzyli Daniel Radcliffe i Steve Buscemi.

Serial dostępny na HBO GO.

'Cudotwórcy' (Fot. materiały prasowe) "Cudotwórcy" (Fot. materiały prasowe)

 1. Kultura

4 sezon "Opowieści podręcznej" - data premiery, zwiastun

Elisabeth Moss jako June Osborne w serialu
Elisabeth Moss jako June Osborne w serialu "Opowieść podręcznej". (Fot. materiały prasowe HBO)
"Opowieść podręcznej" powraca. Serial, który od emisji pierwszego sezonu bije rekordy popularności, zmierza ku końcowi. Świat z najgorszego horroru kobiet, chaos i zbliżająca się wojna - to właśnie pokazuje zwiastun 4 sezonu.

Rewolucja w końcu nadeszła. June Osborne, fenomenalnie zagrana przez Elisabeth Moss, przygotowuje się do walki z opresyjnymi władzami Gilead. "Ona knuje. Kto wie, jakie okrucieństwa mogą spotkać nasz prawy naród" - wścieka się ciotka Lydia grana przez Ann Dowd. Szykuje się walka o sprawiedliwość i zemsta, podczas której nie obędzie się bez ofiar.

Platforma Hulu opublikowała zwiastun nadchodzącego sezonu "Opowieści podręcznej", który ma trafić na tę platformę streamingową już 28 kwietnia. June pokazuje w nim zupełnie inną twarz. Rozpala ją wściekłość i robi wszystko, by wymierzyć sprawiedliwość. W tle słyszymy transmisje radiową, z której dowiadujemy się o rosnących globalnych sankcjach nałożonych na Gilead. Presja rośnie więc nie tylko za murami kraju, reszta świata również się zbliża.

June przemienia się w bojowniczkę o wolność, a Elisabeth Moss po raz pierwszy w swojej karierze staje za kamerą, reżyserując trzy z dziesięciu odcinków sezonu. W 4 sezonie "Opowieści podręcznej" powraca doceniona przez krytyków obsada, w tym Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel, Max Minghella, Madeline Brewer, O-T Fagbenle, Amanda Brugel, Bradley Whitford i Sam Jaeger.

Serial, oparty na powieści Margaret Atwood, z powodu opóźnienia wynikającego z pandemii koronawirusa, został przedłużony i finalnie ma składać się z pięciu sezonów. W Polsce można go oglądać na platformie HBO. Premiera 4 sezonu odbędzie się 29 kwietnia.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)