1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” już na Netflixie

„Glass Onion: Film z serii »Na noże«” już na Netflixie

Kadr z filmu „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” (Fot. materiały prasowe)
Daniel Craig wraca jako szarmancki detektyw Benoit Blanc. Jest już dostępna druga część filmu "Na noże". Gdzie obejrzeć tę produkcję?

Po premierze w 2019 roku „Na noże” okrzyknięto jedną z najlepszych komedii kryminalnych ostatnich lat. Film pokochali widzowie z niemal całego świata, a krytycy doceniali go za dobry humor, niebanalną fabułę i świetną obsadę filmu „Na noże”, w której w głównej roli brylował genialny Daniel Craig.

„Na noże” – fabuła pierwszej części

Fabuła filmu „Na noże” skupiała się na śmierci słynnego autora powieści kryminalnych. Harlan Trombley (Christopher Plummer) został bowiem znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości i poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Czy film „Na noże” jest na Netflix?

Po trzech latach film „Na noże” wraca, a za jego drugą część odpowiada Netflix. „Glass Onion: Film z serii »Na noże«”, bo taki tytuł nosi kontynuacja filmu, tym razem przeniesie się do Grecji. Tam detektyw Benoit Blanc będzie próbował rozwikłać zagadkę morderstwa i wytypować sprawcę z barwnego grona podejrzanych.

Detektyw w filmie „Na noże” na Netflix trafia do luksusowej rezydencji na pewnej greckiej wyspie, ale to, jak i dlaczego się tam znalazł, jest jedną z wielu zagadek. Blanc wkrótce poznaje bardzo różnorodną grupę znajomych, którzy zebrali się, jak co roku, na zaproszenie miliardera Milesa Brona. Na liście gości znaleźli się dawny partner biznesowy Milesa, Andi Brand, obecna gubernatorka stanu Connecticut, Claire Debella, odnoszący sukcesy naukowiec Lionel Toussaint, projektantka mody i była modelka, Birdie Jay, oraz jej niezawodna asystentka Peg, a także influencer Duke Cody i jego dziewczyna Whiskey. Jak w każdym porządnym kryminale, z każdym z bohaterów wiążą się jakieś tajemnice, kłamstwa i motywacje. Kiedy ktoś ginie, każdy staje się podejrzany.

Obok Daniela Craiga w filmie wystąpią między innymi: Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Jessica Henwick, Madelyn Cline, Kate Hudson oraz Dave Bautista. Za reżyserię ponownie odpowiada Rian Johnson, który pełni również rolę producenta wspólnie z Ramem Bergmanem.

Film „Glass Onion: Film z serii »Na noże«” jest już dostępny na platformie Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze